Trwa ładowanie...
ds719fo
kryzys
04-11-2011 15:50

Berlusconi: MFW oferował nam fundusze, my poprosiliśmy o monitoring

Premier Włoch Silvio Berlusconi oświadczył w piątek po szczycie G20 w Cannes, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy zaoferował jego krajowi fundusze. "Nie przyjęliśmy ich" - powiedział i zapewnił, że to jego rząd zwrócił się do MFW o monitoring.

Share
ds719fo

Premier Włoch Silvio Berlusconi oświadczył w piątek po szczycie G20 w Cannes, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy zaoferował jego krajowi fundusze. - Nie przyjęliśmy ich - powiedział i zapewnił, że to jego rząd zwrócił się do MFW o monitoring.

Na konferencji prasowej w Cannes Berlusconi, odnosząc się do zapowiedzi monitoringu MFW - na prośbę rządu w Rzymie - dotyczącego reform wdrażanych w celu uzdrowienia finansów publicznych, wyjaśnił, że "nie niesie on ze sobą żadnych ograniczeń" dla Włoch. - Tu chodzi o wydanie zewnętrznego poświadczenia - dodał Berlusconi.

Podkreślił, że w przypadku braku takiego poświadczenia - Włochy znalazłyby się w trudnościach. Ponadto poinformował, że prośbę do MFW jego gabinet uzgodnił z prezydentem kraju Giorgio Napolitano.

Premier Włoch oznajmił, nawiązując do sytuacji finansowej i gospodarczej kraju: "Nie jesteśmy zaniepokojeni".

- Wydaje mi się, że we Włoszech nie ma silnego kryzysu. Życie we Włoszech to życie w kraju zamożnym; konsumpcja nie spadła, trudno zarezerwować miejsce w samolocie, restauracje są pełne- mówił Berlusconi.

ds719fo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds719fo
ds719fo