Trwa ładowanie...
d36rkg2
07-12-2015 09:22

Best planuje publiczną emisję obligacji o wartości 90 mln zł w I kw. 2016 r.

Warszawa, 07.12.2015 (ISBnews) - Best planuje, że na początku przyszłego roku przeprowadzi publiczną emisję obligacji na kwotę 90 mln zł w ramach programu opiewającego na łączną kwotę 300 mln zł. Spółka zakłada, że uruchomi kolejne emisje obligacji po połączeniu z Kredyt Inkaso, a wartość nowego programu może sięgnąć ok. 500 mln zł, poinformował ISBnews prezes Krzysztof Borusowski.

d36rkg2
d36rkg2

"W tym roku raczej już nie zrobimy tej emisji. To będzie początek przyszłego roku. Chcielibyśmy zamknąć ten program przed połączeniem z Kredyt Inkaso" - powiedział Borusowski w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że obecnie jest w trakcie przygotowania strategii dla grupy na 2-3 lata i jednym z jej elementów będzie pozyskiwanie środków poprzez emisję długu.

"Można oczekiwać, że dla połączonej grupy i przy naszych potrzebach bylibyśmy w stanie zrobić program o wartości 500 mln zł. Kredyt Inkaso czekają niebawem zaplanowane wykupy obligacji, więc te środki będą grupie potrzebne" - zaznaczył prezes.

Best w ramach publicznego programu emisji obligacji o łącznej wartości do 300 mln zł, przeprowadził dotychczas trzy emisje obligacji detalicznych: serii K1, K2 i K3 (o łącznej wartości 130 mln zł),ofertę obligacji serii K4 skierowaną do inwestorów instytucjonalnych (20 mln zł), oraz ofertę obligacji serii L1 o wartości 60 mln zł także kierowaną do instytucji. Łączna wartość zrealizowanych emisji obligacji Best w ramach publicznego programu wynosi 210 mln zł, co oznacza, że program jest zrealizowany w 70%.

d36rkg2

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

Agnieszka Morawiecka

(ISBnews)

d36rkg2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36rkg2