Trwa ładowanie...
d1bmgi0
d1bmgi0

Best przeprowadzi kolejny program emisji obligacji w II poł. 2016 r.

Warszawa, 10.05.2016 (ISBnews) - Best planuje uruchomienie kolejnego programu emisji obligacji w II połowie roku, poinformował prezes spółki Krzysztof Borusowski. Nie wyklucza on jednocześnie przeprowadzenie emisji obligacji w dystrybucji niepublicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1bmgi0

"W drugiej połowie roku wystartujemy z kolejnym programem emisji obligacji. Nie wykluczamy w międzyczasie emisji obligacji w dystrybucji niepublicznej, a jeśli do takiej emisji dojdzie, to będziemy się starali wprowadzić te papiery na Catalyst" - powiedział Borusowski podczas konferencji prasowej.

Best w ramach wcześniejszego programu emisji obligacji pozyskał łącznie 300 mln zł, z czego w tym roku uplasował dwie emisje o wartości 90 mln zł. W I kw. br. spółka zakupiła portfele wierzytelności o nominalnej wartości 321,7 mln zł wydając na ten cel 44,7 mln zł. Spółka podawała wcześniej, że na zakup portfeli wierzytelności będzie chciała wydać w tym roku około 250 mln zł.

Best planuje także wyjście na rynki zagraniczne. "Chcielibyśmy rozważyć raczej dojrzałe rynki, gdzie w stabilnym otoczeniu gospodarczym chcemy implementować naszą technologię. Na razie nie chcemy więcej na ten temat ujawniać" - powiedział prezes.

d1bmgi0

Jego zdaniem, za dalszy rozwój sytuacji w Kredyt Inkaso (KI), gdzie Best jest bezpośrednio oraz pośrednio właścicielem ponad 4,26 mln akcji uprawniających do wykonywania 32,99% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, odpowiadają fundusze inwestycyjne.

"Dopóki w spółce nie uda się zrobić porządku, wyjaśnić sprawę z podatkami, wyciekiem bazy danych, uregulować sprawę z zarządem, to o połączeniu dwóch podmiotów mowy być nie może. Czekamy na ruch ze strony funduszy, które wzięły odpowiedzialność za los spółki" - powiedział Borusowski.

Dodał, że Best czeka także na zaprezentowanie zapowiadanej od wielu miesięcy przez KI nowej strategii. "Mamy nadzieję, że efekty będą równie atrakcyjne, jak nasze, bo będzie oznaczać wzrost wartości naszej inwestycji" - dodał.

Best jest obecnie największym pojedynczym akcjonariuszem Kredyt Inkaso, ale by przegłosować na walnym zgromadzeniu KI decyzje, musiałby mieć co najmniej 60% głosów. Do Generali OFE - drugiego największego akcjonariusza - należy 15,05% udziałów w głosach, a do trzeciego - Aviva Investors - 8,93% udziałów.

d1bmgi0

Na początku stycznia br. Kredyt Inkaso zakończyło negocjacje w sprawie połączenia z Best i Gamex oraz skierowało do Best pisemne wypowiedzenie umowy o współpracy.

Best odnotował 34,09 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2016 r. wobec 13,84 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły w tym okresie 56,53 mln zł wobec 33,71 mln zł rok wcześniej.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

d1bmgi0

Podziel się opinią

Share

d1bmgi0

d1bmgi0