Trwa ładowanie...
d4bugry
09-02-2016 15:55

Best przydzielił obligacje serii L2 warte łącznie 40 mln zł z 64-proc. redukcją

Warszawa, 09.02.2016 (ISBnews) - Best dokonał przydziału obligacji serii L2 o łącznej wartości nominalnej 40 mln zł. Średnia stopa redukcji wyniosła 64,31%. Obligacje serii L2 trafią do portfeli 1008 inwestorów, podała spółka.

Share
d4bugry

"Best przyspieszył termin przydziału obligacji z 19 lutego na 9 lutego z uwagi na szybsze niż planowano zakończenie zapisów. Przekroczenie liczby oferowanych obligacji nastąpiło pierwszego dnia subskrypcji" - czytamy w komunikacie.

W ramach szóstej oferty publicznej skierowanej do inwestorów detalicznych, Best zaoferował 400 tys. obligacji o wartości nominalnej 100 zł każda, czyli o łącznej wartości nominalnej 40 mln zł, podano w informacji.

"Zapisy były przyjmowane od 4 do 5 lutego. W związku z tym, że już pierwszego dnia zapisów (4 lutego) doszło do przekroczenia liczby dostępnych obligacji, zgodnie z warunkami emisji obligacji subskrypcję skrócono, zaś zapisy złożone w dniu przekroczenia i następnego dnia zostały proporcjonalnie zredukowane. Prawidłowe zapisy złożyło 1013 inwestorów na łącznie 1 120 709 obligacji. Ostatecznie obligacje przydzielono 1008 inwestorom. Średnia stopa redukcji wyniosła 64,31%" - czytamy dalej.

Obligacje serii L2 są obligacjami 4-letnimi, oprocentowanymi według zmiennej stopy procentowej równej stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę 3,8% w skali roku. Odsetki będą wypłacane inwestorom co 3 miesiące.

d4bugry

"Naszym celem jest zapewnienie spółce finansowania na jak najlepszych warunkach, przedstawiając jednocześnie inwestorom atrakcyjną ofertę. Ustalając parametry emisji obligacji serii L2 wzięliśmy pod uwagę oczekiwania inwestorów, ale także wydarzenia na rynkach finansowych dotyczące np. polskiego ratingu. Cieszymy się, że obligacje Best serii L2 zyskały tak duże uznanie. Odbieramy to jako dowód zaufania inwestorów do naszej firmy i naszych planów rozwoju, a także potwierdzenie, że na rynku kapitałowym jest popyt na obligacje korporacyjne oferowane przez wiarygodnych emitentów" - powiedział prezes Krzysztof Borusowski, cytowany w komunikacie.

W ramach programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 300 mln zł Best przeprowadził dotychczas emisje o łącznej wartości nominalnej 250 mln zł. Spółka planuje niebawem przeprowadzić kolejne emisje obligacji i tym samym zrealizować cały program.

?Tak duży popyt na nasze obligacje ze strony inwestorów indywidualnych to dla nas dobry prognostyk przed kolejnymi planowanymi emisjami. W ramach obecnego programu emisji obligacji chcemy jeszcze wyemitować obligacje o wartości 50 mln zł i zrealizować nasz program w całości, a więc do kwoty 300 mln zł" - dodał Borusowski.

Podobnie jak wszystkie poprzednie serie wyemitowane w ramach publicznego programu, obligacje L2 będą notowane na rynku Catalyst. Best przewiduje, że obligacje serii L2 zadebiutują na Catalyst 18 marca, podsumowano w komunikacie.

d4bugry

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

d4bugry
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bugry
d4bugry