Trwa ładowanie...
d10qzpi
d10qzpi
s&p

Bez reform strukturalnych po wyborach ratingi Polski mogą być pod presją - S&P

11.04. Warszawa (PAP) - Jeżeli po jesiennych wyborach parlamentarnych rząd nie przeprowadzi strukturalnych reform finansów publicznych, ratingi Polski mogą się znaleźć pod presją...
Share
d10qzpi

11.04. Warszawa (PAP) - Jeżeli po jesiennych wyborach parlamentarnych rząd nie przeprowadzi strukturalnych reform finansów publicznych, ratingi Polski mogą się znaleźć pod presją na ich obniżenie - wynika z raportu agencji ratingowej Standard and Poor's. Zdaniem analityków agencji reforma OFE nie poprawia długoterminowej stabilności finansów publicznych, a w długim terminie zmiany mogą osłabić wzrost gospodarczy i pogorszyć wiarygodność kredytową kraju.

"Polskie ratingi mogą znaleźć się pod presją na ich obniżenie, jeżeli po wyborach rząd nie przeprowadzi reform strukturalnych mających na celu stabilizację finansów publicznych" - napisano w poniedziałkowym raporcie.

"(Reforma OFE - PAP) pomoże zmniejszyć deficyt i obciążenie długiem, to jednak naszym zdaniem nie poprawi długoterminowej stabilności finansów publicznych" - dodano.

d10qzpi

"Co więcej, te kroki mogą nadszarpnąć zaufanie rynków, zaszkodzić rozwojów krajowych rynków kapitałowych, a także osłabić potencjał polskiego wzrostu. Ponieważ rząd dokonał zmian po to, by uniknąć reform fiskalnych, w średnim terminie poziomy długu w relacji do PKB mogą się pogorszyć, a tym samym pogorszy się wiarygodność kredytowa" - dodano.

Długoterminowy rating Polski w agencji S&P to "A-" w walucie zagranicznej i "A" w walucie krajowej. (PAP)

fdu/ jtt/

d10qzpi

Podziel się opinią

Share
d10qzpi
d10qzpi