Trwa ładowanie...
zatrudnienie

Bezrobocie może wzrosnąć o 20 milionów osób

Bezrobocie może wzrosnąć w tym roku o dodatkowe 20 milionów osób, a kolejnym 200 milionom bieda zajrzy głęboko w oczy.
Share
Bezrobocie może wzrosnąć o 20 milionów osób
d3vofdr

Skutki globalnego kryzysu finansowego w sposób szczególny uderzają w światowy rynek pracy. Rośnie na świecie liczba osób, których kryzys pozbawił pracy i tym samym jedynego źródła dochodu – alarmują w "Global Employment Report 2009" eksperci z Międzynarodowej Organizacji Pracy. Jeśli sytuacja na świecie nie zacznie ulegać poprawie, to liczba osób bezrobotnych zwiększy się w roku 2009 do ponad 50 milionów osób. A to oznacza, że w porównaniu z rokiem 2007 świat „wzbogacił się” o dodatkowe 20 milionów osób bezrobotnych.

Konsekwencje globalnego spowolnienia będą szczególnie dotkliwe dla obywateli z krajów rozwijających się, gdzie utrata miejsc pracy spowoduje, iż blisko 200 milionów osób dodatkowo zazna biedy.

"Wprawdzie wiele państw oraz rządów jest tego świadoma i podejmuje pewne działania korygujące, ale to za mało. Dziś wszyscy bowiem potrzebujemy większego wysiłku ze strony rządzących, lepszej koordynacji oraz bardziej zdecydowanych reakcji na poziomie międzynarodowym, aniżeli dotychczas. Dzięki temu jest szansa na to, aby świat uniknął głębokiej recesji tym razem w wymiarze socjalnym" - mówił Juan Somavia, Dyrektor Generalny Międzynarodowej Organizacji Pracy

d3vofdr

Podziel się opinią

Share
d3vofdr
d3vofdr