Trwa ładowanie...

Bezrobotni i bez zasiłku? Lepiej nie chorować

Urzędom pracy z końcem lipca zabraknie pieniędzy na ubezpieczenie zdrowotne dla bezrobotnych bez prawa do zasiłku - alarmuje "Gazeta Wyborcza".

Bezrobotni i bez zasiłku? Lepiej nie chorowaćŹródło: Jupiterimages
dnqpt1m

- Będziemy stawiali w książeczkach ubezpieczeniowych pieczątki, że bezrobotny jest ubezpieczony, ale czy pójdą za tym składki, nie wiem - mówi "Gazecie Wyborczej" Lech Antkowiak, wicedyrektor stołecznego urzędu pracy.

W tym roku w budżecie państwa na składki ubezpieczeniowe dla bezrobotnych zaplanowano 535 mln 761 tys. zł. A przez pierwszy kwartał wydano już ponad 30% tej kwoty. - Zdaniem samorządowców zabraknie około 300 mln zł - napisał w interpelacji poseł PO Waldy Dzikowski zaniepokojony informacjami z powiatów.

W Polsce jest zarejestrowanych 1 mln 683 tys. osób bez pracy. Prawa do zasiłku nie ma prawie 78%, czyli ponad 1 mln 300 tys. Za nich składki zdrowotne do ZUS powinien przesyłać urząd pracy. W Warszawie aż 80% z 25 tys. 225 osób nie pobiera świadczenia.

- Brakuje nam około 4,5 mln zł. Wojewoda mazowiecki w tej chwili nie ma tych pieniędzy. Taką odpowiedź właśnie otrzymaliśmy - mówi wicedyrektor Antkowiak.

dnqpt1m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnqpt1m