Trwa ładowanie...
d3z34wm
akcje

BGK: przygotowanie do sprzedaży akcji PKO BP potrwa 4-5 miesięcy

Bank Gospodarstwa Krajowego prowadzi prace analityczne w sprawie możliwości sprzedaży swoich akcji PKO BP, może to potrwać 4-5 miesięcy - poinformował w czwartek dziennikarzy wiceprezes BGK Jerzy Kurella.
Share
d3z34wm

- Trwają obecnie prace analityczne dotyczące sprzedaży akcji PKO BP. Proces przygotowania akcji do sprzedaży potrwa 4-5 miesięcy. Decyzja o sprzedaży zostanie podjęta w pełnej korelacji z MF i MSP - powiedział w czwartek Kurella.

- Z naszego punktu widzenia najbardziej racjonalna byłaby sprzedaż tych akcji po wypłacie dywidendy przez PKO BP, ale interesy MSP są priorytetowe - dodał.

BGK posiada 10,25 proc. akcji PKO BP

d3z34wm

Bank Gospodarstwa Krajowego 10 lutego 2011 r. wyemituje na własne potrzeby, obligacje o wartości 600 mln euro i nie wyklucza kolejnych transz - poinformował wiceprezes BGK Jerzy Kurella.

- 10 lutego BGK ma sprzedać obligacje własne o wartości 600 mln euro. Liczymy, że sprzedamy te obligacje po cenie nie gorszej niż sprzedaje swoje obligacje skarb państwa. Zamiarem BGK jest żeby obligacje te były notowane na rynku Catalyst - powiedział.

Prezes Kurella nie wyklucza, że w tym roku może dojść do emisji kolejnych transz obligacji oraz, że otrzyma od agencji Fitch rating równy długowi Polski.

- Spodziewamy się, że w ciągu 7-8 tygodniu agencja Fitch wystawi nam rating. Oczekujemy, że będzie on na poziomie ratingu Skarbu Państwa - powiedział. .

d3z34wm

Podziel się opinią

Share
d3z34wm
d3z34wm