Trwa ładowanie...
d3dvm7u
d3dvm7u

BIEC: BOP wzrósł do 205,7 pkt w IV, rośnie liczba ofert pracy sezonowej i stałej

Warszawa, 10.05.2016 (ISBnews) - Barometr Ofert Pracy (BOP) - wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy - wzrósł o 10,3 pkt m/m i wyniósł 205,7 pkt w kwietniu, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Wskaźnik ten wzrósł po raz pierwszy od początku roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3dvm7u

"W poprzednich trzech miesiącach Barometr spadał, po okresie dynamicznego wzrostu. Kwietniowy wzrost nie wynikał wyłącznie z napływu ofert pracy sezonowej, których liczba w większości województw wzrosła. Oferowano również trwalsze zatrudnienie. Stopa bezrobocia rejestrowanego, po wyłączeniu fluktuacji sezonowych, w ostatnim miesiącu obniżyła się" - czytamy w raporcie.

W kwietniu 2016 r. wzrost liczby ofert pracy oferowanych w internecie wystąpił w woj. pomorskim, wielkopolskim, łódzkim i dolnośląskim; województwa o wyższym udziale usług. Największe zapotrzebowanie na pracowników w kwietniu obserwowano w przypadku absolwentów nauk społecznych, wyraźnie też przybyło ofert dla pracowników fizycznych. Silniejsze niż przeciętne spadki występują w bankowości, reklamie, a także franczyzie, podało także Biuro. Dynamika ofert pracy dla nauk ścisłych i inżynieryjnych w kwietniu nie była znacząca, jednakże oferty napływają szybko w przeciwieństwie do ofert skierowanych do absolwentów nauk społecznych. Popyt na pracowników z sektora usług wzrasta najmniej regularnie. Pozytywne, długofalowe tendencje na rynku pracy występują w przypadku informatyków tj. administratorów, specjalistów, programistów IT.

Barometr Ofert Pracy powstaje na podstawie ogłaszanych w internecie ofert pracy przy współpracy Katedry Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

(ISBnews)

d3dvm7u

Podziel się opinią

Share

d3dvm7u

d3dvm7u