Trwa ładowanie...
d3vlgja

BIEC: BOP wzrósł, pojawia się sezonowe ożywienie na rynku pracy

Warszawa, 11.05.2015 (ISBnews) - Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy, wzrósł o 5,3 pkt m/m i wyniósł 159,2 pkt w kwietniu, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Według analityków, pomimo wahań w ostatnich miesiącach, nadal widoczna jest tendencja wzrostowa na rynku pracy.
Share
d3vlgja

"Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w Internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w kwietniu wzrósł. W ostatnim czasie przedsiębiorcy mocno zmieniali liczbę publikowanych w kolejnych miesiącach ofert pracy, co przyczyniło się do zwiększonych wahań Barometru. Jednak obserwowane wzrosty przeważają nad spadkami i w rezultacie na rynku wolnych miejsc pracy wciąż rysuje się tendencja wzrostowa. Perspektywy zatrudnienia dodatkowo poprawia rozpoczynające się w gospodarce sezonowe ożywienie" - czytamy w raporcie.

W końcu kwietnia w internecie opublikowanych pozostawało 96,8 tys. ofert pracy, podano w materiale.

W kwietniu liczbę ofert pracy zwiększyli przede wszystkich przedsiębiorcy z południowej Polski. W woj. małopolskim zatrudnienie zwiększano w rozwiniętych w tym regionie usługach. W woj. dolnośląskim pracę oferował rozwijający się przemysł wysokich technologii. Jednak popyt na pracę płynął również z województw słabiej rozwiniętych pod względem miernika regionalnego dochodu na mieszkańca, poinformował też BIEC.

Barometr Ofert Pracy powstaje na podstawie ogłaszanych w internecie ofert pracy przy współpracy Katedry Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

(ISBnews)

d3vlgja

Podziel się opinią

Share
d3vlgja
d3vlgja