Trwa ładowanie...
d4ibic1

BIEC: Wskaźnik Dobrobytu spadł o 0,3 pkt m/m w październiku

Warszawa, 19.10.2016 (ISBnews) - Wskaźnik Dobrobytu - odzwierciedlający ekonomiczną kondycję polskiego społeczeństwa - spadł o 0,3 punktu m/m w październiku br., podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) w raporcie.

Share
d4ibic1

"Był to kolejny, drugi z rzędu miesiąc zmniejszania się jego wartości, przy czym spadek z października był nieco silniejszy od tego z września br. Przyczyniło się do tego głównie ograniczenie tempa wzrostu wynagrodzeń. Co prawda, rosną one w dalszym ciągu jednak w ujęciu realnym i po wyeliminowaniu wpływu czynników sezonowych tempo wzrostu wynagrodzeń zmniejszyło się do 4,3% w skali roku, podczas gdy w okresie od kwietnia do sierpnia br. przekraczało 5%" - czytamy w raporcie.

Nie zmieniło się tempo wzrostu zatrudnienia, jak podkreśla BIEC. Od czerwca br. liczba pracujących w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 9 pracowników zwiększa równym tempem o ok. 3% w skali roku. Niewielka deflacja jest bez znaczenia dla siły nabywczej gospodarstw domowych, podano także w materiale.

(ISBnews)

d4ibic1

Podziel się opinią

Share
d4ibic1
d4ibic1