Trwa ładowanie...
28-02-2017 10:00

Biedronka i Lidl w natarciu. Dyskonty walczą na nowości

O ile w Biedronce nowości dzielą się blisko po połowie na markę własną i narodową, o tyle w Lidlu znajdziemy więcej towaru z logo marki własnej.

Biedronka i Lidl w natarciu. Dyskonty walczą na nowościFot: materiały prasowe
d33iqhm
d33iqhm

Dyskonty w Polsce nie ustają w walce o klienta. A jak wiadomo nic tak nie przyciąga do sklepowych półek jak nowości. Lidl i Biedronka wciąż rywalizują o to, kto bardziej zaskoczy ciekawą ofertą asortymentu i nie wahają się nawet kopiować swoich pomysłów. Jak wynika z raportu instytutu badawczego ARB SETA w styczniu w Biedronce pojawiło się aż 806 nowych artykułów, natomiast w Lidlu – 812.

O ile w Biedronce nowości dzielą się blisko po połowie na markę własną i narodową, o tyle w Lidlu znajdziemy więcej towaru z logo marki własnej.

Badanie porównawcze w dwóch wiodących dyskontach, w których asortyment liczy ponad 2 tysiące pozycji, wykazało, że udział produktów nowych w Lidlu, w odniesieniu do grudnia ubiegłego roku, jest na poziomie 33 proc., a w Biedronce – 30 proc. artykułów.

- Wprowadzone zmiany są imponujące. Co ciekawsze, dla sieci dyskontowych wymiana co miesiąc aż kilkuset produktów to standardowa praktyka. A przecież to spore wyzwanie. Planowanie promocji oraz ustalanie, gdzie i w jakich cenach powinny być eksponowane artykuły wymaga intensywnej pracy – ocenia w rozmowie z portalemspozywczym.pl Sebastian Starzyński, Prezes Zarządu instytutu badawczego ABR SESTA. - Różnice w spadkach i wzrostach między Lidlem i Biedronką, w najważniejszej części ich asortymentu, to jednak bardziej kwestia sezonowych fluktuacji, niż zasadniczych zmian strategii – stwierdza prezes Starzyński.

d33iqhm

Tam zbierało się naklejki, by otrzymać pluszaka. Punkty były przyznawane za zakupy również za minimum 40 zł, a dodatkowe można było odebrać, kupując świeże warzywa. Wszystko skończyło się niezbyt szczęśliwie, bo popularność programu przerosła przewidywania Biedronki, przez co w sklepach zabrakło maskotek.

źródło: portalspozywczy.pl

d33iqhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33iqhm