Biedronka i SwipBox rzucają wyzwanie InPostowi. Dostarczą paczki

300 maszyn dostarczających e-zakupy ma stanąć do końca września w sklepach portugalskiej sieci Biedronka. To efekt podpisanej właśnie umowy między Jeronimo Martins a firmą SwipBox.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Docelowo urządzeń SwipBox do odbiorów paczek ma stanąć w Biedronkach ok. 2 tys.
Docelowo urządzeń SwipBox do odbiorów paczek ma stanąć w Biedronkach ok. 2 tys. (Agencja Gazeta, Fot: Andrzej Michalik/Agencja Gazeta)
WP

Pierwsze urządzenie na paczki w Biedronce stanie już w środę w Katowicach – dowiedziała się "Rzeczpospolita". Po nim przyjdzie czas na maszyny w Warszawie, Krakowie i w kolejnych miastach. Docelowo urządzeń SwipBox do odbiorów paczek ma stanąć ok. 2 tys.

Paczkomaty pękają w szwach. Ludzie stoją w kolejkach po kilka godzin:

WP

Jak pisze dziennik, nie we wszystkich sklepach Biedronka staną, bowiem nie każdy ma odpowiednią ku temu powierzchnię. Nie mniej ta liczba, zdaniem analityków przytaczanych przez "Rz", może doprowadzić do trzęsienia ziemi na rynku kurierskim. Zwłaszcza że do tej pory w tym segmencie dominował InPost.

Jak poinformowało Jeronimo Martins, właściciel popularnych dyskontów, planuje stworzyć olbrzymią sieć automatów. To odpowiedź na coraz szybciej rozwijający się handel internetowy i szybko rosnący trend odbiorów w punkcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP
WP