Trwa ładowanie...

Biedronka przegrała proces z byłym pracownikiem

Były mieszkaniec Ciechanowa wytoczył proces Biedronce po tym jak został zwolniony za przynależność do związku. Sąd potwierdził, że zwolnienie było sprzeczne z zasadą równego traktowania w zatrudnieniu.

Biedronka przegrała proces z byłym pracownikiem
dklkmss
dklkmss

Mieszkaniec Ciechanowa wytoczył proces Biedronce po tym jak został zwolniony za przynależność do związku. Sąd potwierdził, że zwolnienie było sprzeczne z zasadą równego traktowania w zatrudnieniu.

W grudniu 2010 czterem ówczesnym pracownikom Biedronka nie przedłużyła umów o pracę zawartych na czas określony. Wszyscy oni należeli do związku zawodowego „Solidarność”. - Sąd potwierdził dyskryminację ze względu na przynależność związkową – powiedział reprezentujący „S” mec. Andrzej Ossowski. – Argumenty, które przytaczał pracodawca, mające uzasadnić wygaśnięcie stosunku pracy w ocenie sądu okazały się nieprawdziwe – dodał.

Przewodniczący „Solidarności” w Biedronce, Piotr Adamczyk, jest zadowolony z wyroku. Podkreśla, że zwycięstwo to, jest dla nich tym bardziej istotne, ponieważ takie procesy toczą się jeszcze w Malborku i Otwocku. Sama decyzja sądu jest dla przewodniczącego potwierdzeniem ich stanowiska, że w Biedronce utrudnia się działalność związkową.

Proces o szykanowanie w Biedronce trwał ponad dwa lata. Był przeciągany, ponieważ adwokaci byłego pracodawcy powoływali nowych świadków oraz składali nowe wnioski dowodowe, które musiały zostać uwzględnione przez sąd.

dklkmss

To nie pierwszy przegrany proces Biedronki. Stowarzyszenie „Stop Wyzyskowi”, które zrzesza były pracowników koncernu, utrzymuje, że pracownikom płacono tylko za część przepracowanych godzin. Według stowarzyszenia suma zaległych wynagrodzeń wynosi 125 mln złotych, a po uwzględnieniu ustawowych odsetek byłoby to ponad ćwierć miliarda złotych, które koncern miałby być winny kilku tysiącom osób.

Biedronka podkreśla, że wywiązała się ze wszystkich postanowień wyroku Sądu Najwyższego w sprawie wypłaty zaległych wynagrodzeń za nadgodziny.

dklkmss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dklkmss