Trwa ładowanie...
d139s6r
d139s6r

BIK Indeks Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wyniósł 9,2% w październiku

Warszawa, 05.11.2015 (ISBnews) - Wartość Indeksu Popytu na Kredyty Mieszkaniowe, który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła 9,2% w październiku. Oznacza to, że w październiku br. w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o raporty dla wniosków o kredyty konsumpcyjne na kwotę wyższą o 9,2% w porównaniu z październikiem 2014 r., podało Biuro Informacji Kredytowej (BIK).
Share
d139s6r

"Wzrostowi zainteresowania kredytami mieszkaniowymi na pewno sprzyja perspektywa dalszego utrzymania niskich stóp procentowych, pozytywne informacje z rynku pracy oraz rynku nieruchomości, jak i dostępne, i ostatnio aktywniej wykorzystywane środki rządowego programu wsparcia finansowania zakupu mieszkania przez młodych. Znaczenie może mieć również perspektywa kolejnego podwyższenia obligatoryjnego wkładu własnego od początku 2016 r." - powiedział ekspert BIK Sławomir Grzybek, cytowany w komunikacie.

Od początku 2015 r. średnia wartość indeksu wyniosła 2,1%.

Wskaźnik BIK Indeks - PKM obliczany jest w przeliczeniu na dzień roboczy po wyłączeniu zapytań o kredyty mieszkaniowe na kwoty przekraczające 1 mln zł oraz zapytań o tego samego klienta w kolejnych 90 dniach.

(ISBnews)

d139s6r

Podziel się opinią

Share
d139s6r
d139s6r