Trwa ładowanie...
deihtq6
23-02-2017 13:23

Bikershop rozpoczyna dziś publiczną emisję obligacji serii B o wart. 5 mln zł

Warszawa, 23.02.2017 (ISBnews) - Bikershop Finanse, spółka utworzona przez Bikershop Sp. z o.o. s.k. chce pozyskać 5 mln zł w ramach kolejnej publicznej oferty obligacji. Środki przeznaczy na finansowanie bieżącej działalności spółki. Zapisy na obligacje serii B, które będą notowane na Catalyst ruszyły dzisiaj, podała spółka.

deihtq6
deihtq6

"Od 23 lutego do 9 marca 2017 r. Bikershop Finanse S.A. oferuje 2-letnie obligacje serii B, o wartości nominalnej 1 000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,5% w skali roku. Odsetki będą wypłacane kwartalnie. Zabezpieczeniem emitowanych obligacji jest nowy sprzęt znajdujący się na magazynach spółki Bikershop o wartości min. 150% wartości emisji" - czytamy w komunikacie.

Inwestorzy indywidualni i instytucjonalni mogą składać zapisy w Polskim Domu Maklerskim i w placówkach jego konsorcjantów wskazanych w memorandum informacyjnym, podano także.

"W ubiegłym roku odnotowaliśmy znaczący wzrost wyników finansowych. Jest to oczywiście pochodna ogólnego wzrostu skali naszej działalności, do czego w dużym stopniu przyczyniła się m.in. zeszłoroczna emisja obligacji. Bardzo cieszymy się z tego powodu, dlatego chcemy dać inwestorom kolejną szansę zainwestowania w nasze obligacje. Dzięki pozyskanemu kapitałowi zamierzamy zwiększyć efektywność naszej działalności" - powiedział zarządzający Bikershop Sp. z o.o. s.k. Stanisław Kwiecień, cytowany w komunikacie.

Oferta publiczna serii B jest kolejnym zaplanowanym krokiem spółki na rynku kapitałowym. Wcześniejsza emisja zakończyła się nadsubskrypcją na poziomie prawie 20%.

deihtq6

"Oferta publiczna obligacji serii A zakończona w listopadzie zeszłego roku przerosła nasze wszelkie oczekiwania. Nie dość, że udało się nam zdobyć całość kwoty, na której nam zależało, to jeszcze konieczna była redukcja zapisów. Oznacza to, że inwestorom spodobała się nasza działalność oraz nasz model biznesowy, dlatego chcemy dać możliwość osiągnięcia zysku również tym inwestorom, którzy dostrzegli nasz potencjał, ale nie udało im się kupić obligacji przy pierwszej emisji" - powiedział także Kwiecień.

Zamiarem spółki jest wprowadzenie obligacji serii B na Catalyst co jest podyktowane dłuższym okresem zapadalności niż przy pierwszej emisji. Kwiecień podkreślił, że dzięki temu inwestorzy otrzymają możliwość wcześniejszej realizacji zysków oraz wejścia w inwestycję po zakończeniu zapisów.

Bikershop Sp z o.o. s.k. jest znaczącym dystrybutorem hurtowym i detalicznym na rynku sprzętu sportowego, akcesoriów oraz odzieży sportowej. W 2016 r. spółka osiągnęła przychody w wysokości 182,6 mln i wypracowała zysk netto na poziomie 6,5 mln zł wobec odpowiednio 111,8 mln zł i 5,4 mln zł w 2015 r (przychody wzrosły o 63%, a zysk o 20%).

(ISBnews)

deihtq6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deihtq6