Trwa ładowanie...
dhrqesh

Bio-Med 16 listopada zadebiutuje na NewConnect

12.11. Warszawa (PAP) - Fundusz Bio-Med Investors, który z prywatnych ofert pozyskał 20,6 mln zł, zadebiutuje na rynku NewConnect 16 listopada - poinformował Bio-Med w komunikacie...

dhrqesh
dhrqesh

12.11. Warszawa (PAP) - Fundusz Bio-Med Investors, który z prywatnych ofert pozyskał 20,6 mln zł, zadebiutuje na rynku NewConnect 16 listopada - poinformował Bio-Med w komunikacie prasowym .

Wcześniej spółka planowała wejście na rynek alternatywny 30 lipca, ale przesunęła debiut na jesień.

"Z sukcesem udało się nam przeprowadzić wszystkie zaplanowane emisje akcji, które łącznie zwiększyły nasze kapitały własne o kwotę ok. 20 mln złotych. Pozyskany kapitał zamierzamy przeznaczyć na inwestycje w wyselekcjonowane spółki ze szczególnym ukierunkowaniem na branże biotechnologiczną, medyczną, farmaceutyczną, ochrony zdrowia oraz finansową" - powiedział cytowany w komunikacie Andrzej Trznadel, prezes spółki.

"Maksymalna bezpośrednia wartość indywidualnej inwestycji w jeden wybrany projekt będzie uzależniona od jego atrakcyjności i w połączeniu z inwestorami biorącymi udział w naszych projektach może wynosić w szczególnych przypadkach nawet do kilkudziesięciu milionów złotych. Planujemy, że horyzont czasowy tego typu inwestycji będzie wynosił maksymalnie 3 lata od momentu wejścia do chwili wyjścia. Przy czym, wyjście odbędzie się poprzez sprzedaż posiadanych walorów spółki na rynku giełdowym lub odsprzedaż innym podmiotom, np. inwestorom indywidualnym lub instytucjonalnym. Do końca 2010 roku powinniśmy przeprowadzić do 3 tego typu inwestycji" - dodał.

dhrqesh

W okresie swojej działalności, czyli od 22 lutego do 16 sierpnia tego roku spółka miała ponad 2 mln zł przychodów oraz ponad 789 tys. zł zysku netto. Bio-Med Investors prognozuje, że na koniec 2010 roku wypracuje 2,2 mln zł zysku netto, zaś w 2011 roku 5,1 mln zł.

Bio-Med Investors to fundusz typu private equity, powstający z połączenia kontrolowanych przez grupy WDM i TOTMES spółek Bio-Med Capital oraz Vesuvio Capital.(PAP)

epo/ jtt/

dhrqesh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhrqesh