Trwa ładowanie...
d36tvzx

BioMaxima spodziewa się dalszej poprawy wyników w br., planuje akwizycje

Warszawa, 02.02.2016 (ISBnews) - BioMaxima liczy na dalszą poprawę wyników finansowych dzięki rozwojowi eksportu oraz pozyskiwaniu kolejnych kontraktów w ramach wygrywanych przetargów. W planach jest wprowadzenie rumuńskiej spółki na giełdę w Bukareszcie w ciągu dwóch lat. BioMaxima nadal jest zainteresowana przejęciami atrakcyjnych podmiotów, podała spółka.

Share
d36tvzx

W ub. roku BioMaxima zwiększyła wartość eksportu swoich produktów o 42% w porównaniu z 2014 r. Spółka dokonała zmiany sposobu rozliczeń zagranicznych, wprowadzając euro do transakcji w Europie oraz dolary amerykańskie do transakcji poza Europą.

Ważnym rynkiem ekspansji zagranicznej w br. będzie dla spółki w najbliższym czasie Afryka, ze względu na duży potencjał wzrostu.

"Wydaje się, że właśnie zakończone targi w Dubaju pozwolą na pozyskanie kolejnych dystrybutorów naszych produktów. Podczas wystawy przeprowadzono bardzo dużo rozmów, a produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza te z segmentu mikrobiologii. Zwiększona sprzedaż oczywiście powinna się przełożyć na wynik finansowy" - powiedział prezes Henryk Lewczuk, cytowany w komunikacie.

BioMaxima zamierza kontynuować ofensywę przetargową, która dzięki wprowadzonym zmianom w połowie 2015 r. powinna być bardzo skuteczna. Spółka ma również w planach rozszerzenie swojej oferty o kolejne produkty.

d36tvzx

Spółka w dalszym ciągu zamierza także realizować założenia przyjętej strategii rozwoju w zakresie konsolidacji rynku biotechnologicznego w Polsce. BioMaxima poszukuje potencjalnych podmiotów do przejęć i rozmawia od dłuższego czasu z dwiema spółkami, które wypracowują roczne przychody ze sprzedaży na poziomie 5-6 mln zł, podano w komunikacie.

Bardzo dynamicznie rozwija się także rumuńska spółka Roco Sistem S.R.L., w której BioMaxima posiada 90% udziałów. Plany zakładają zmianę nazwy tego podmiotu na BioMaxima oraz wprowadzenie jego akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Bukareszcie.

"Na rynku rumuńskim także rozmawiamy o akwizycji dwóch spółek. Podobnie jak na rynku polskim, również i tam zamierzamy iść drogą konsolidacji oraz wprowadzić spółki w perspektywie dwóch lat na Giełdę w Bukareszcie" - dodał Lewczuk.

BioMaxima wypracowała w IV kw. ub. roku 431 tys. zł zysku netto przy przychodach wynoszących 6,01 mln zł. W całym 2015 r. spółka miała 1,47 mln zł zysku netto, a jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 21, 97 mln zł wobec 0,46 mln zł oraz 20,44 mln zł. Istotna poprawa wyników finansowych spółki wynika z mocnego rozwoju jego działalności na rynkach zagranicznych oraz wdrożenia działań w zakresie optymalizacji kosztów funkcjonowania, podano w materiale.

d36tvzx

BioMaxima S.A. jest polską firmą działającą na rynku diagnostyki laboratoryjnej, notowaną na rynku NewConnect od czerwca 2010 r. Jest jednym z dwóch krajowych producentów odczynników do diagnostyki in vitro. Spółka jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych takich jak m.in. Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog. Zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 40 rynkach.

(ISBnews)

d36tvzx

Podziel się opinią

Share
d36tvzx
d36tvzx