Trwa ładowanie...
d1mbx25

Bioton przejmuje spółkę Biosenso, wstępna wartość transakcji sięga 30 mln zł

11.01. Warszawa (PAP) - Bioton zawarł umowę z cypryjską spółką Lamothe Limited dotyczący kupna 100 proc. udziałów w Biosenso, spółce zajmującej się rozwojem i sprzedażą preparatów...

Share
d1mbx25

11.01. Warszawa (PAP) - Bioton zawarł umowę z cypryjską spółką Lamothe Limited dotyczący kupna 100 proc. udziałów w Biosenso, spółce zajmującej się rozwojem i sprzedażą preparatów weterynaryjnych stosowanych w przemysłowym chowie ryb łososiowatych i krewetek - podał Bioton w komunikacie.

"(...) W dniu 11.01.2013 r. spółka zawarła z Lamothe Limited z siedziba? w Nikozji (Cypr) (...) umowę sprzedaży 100 proc. udziałów (...) spółki BIOSENSO Sp. z o.o. z siedziba? w Warszawie (...)" - napisano w komuniakcie.

"Zgodnie z zawartą Umową strony uzgodniły cenę sprzedaży Udziałów na 30.000.000,00 PLN ("Cena Bazowa"). Cena Bazowa może ulec zwiększeniu o wynagrodzenie dodatkowe (...)" - dodano.

d1mbx25

Dodatkowe premie dotyczą spełnienia określonych warunków.

Rozliczenie ceny bazowej oraz ewentualnych premii nastąpi w drodze emisji akcji.

Strategia Biosenso zakłada komercjalizację produktów w obszarze preparatów weterynaryjnych nieposiadających bezpośredniej konkurencji na rynku i będących komplementarnymi do stosowanych obecnie dodatków paszowych wykorzystywanych w chowie przemysłowym ryb i krewetek.

Ponadto, Biosenso wprowadza na rynek linie produktów typu health food obejmującą m.in. preparat "Bariostandard" do przewlekłej suplementacji pacjentów po operacjach bariatrycznych (ingerencja w anatomiczną strukturę przewodu pokarmowego) z różnych wskazań, w tym leczenia otyłości. Biosenso przygotowuje się obecnie do rozpoczęcia sprzedaży na polskim rynku oraz negocjuje umowę dystrybucyjną na rynku amerykańskim z uznanym dystrybutorem posiadającym portfel komplementarnych produktów. (PAP)

asa/

d1mbx25

Podziel się opinią

Share
d1mbx25
d1mbx25