Trwa ładowanie...
d29lvdu

Bioton zawarł z Actavisem umowę ws. rozwoju i komercjalizacji insulin; otrzyma 55,5 mln euro

30.01. Warszawa (PAP) - Bioton zawarł z Actavis Group umowę joint venture, dotyczącą współpracy w zakresie rozwoju i komercjalizacji insulin - podała spółka w komunikacie. Actavis...

Share
d29lvdu

30.01. Warszawa (PAP) - Bioton zawarł z Actavis Group umowę joint venture, dotyczącą współpracy w zakresie rozwoju i komercjalizacji insulin - podała spółka w komunikacie. Actavis zobowiązał się do zapłaty na rzecz Biotonu w sumie 55,5 mln euro.

Umowa dotyczy komercjalizacji rekombinowanej insuliny ludzkiej, analogu insuliny szybko działającej oraz analogu insuliny długo działającej na terytorium krajów Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Japonii, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Islandii, Kosowa, Lichtensteinu, Macedonii, Norwegii, Serbii i Szwajcarii, przy czym strony ustaliły, że umowa może być rozszerzona o dodatkowe rynki.

W związku z zawarciem umowy Actavis zobowiązał się do zapłaty na rzecz Biotonu, z tytułu udzielonej wyłączności i zadań związanych z rejestracją insulin, łącznej kwoty w wysokości 55,5 mln euro, z czego 22,25 mln euro zostanie zapłacone w dniu zawarcia umowy, czyli 30 stycznia 2012 r. Pozostała kwota w wysokości 33,25 mln euro płatna będzie w transzach. Płatności będą uzależnione od procesu rejestracji RHI, m.in. złożenia w European Medicines Agency oraz amerykańskiej Food and Drug Administration dossier rejestracyjnych RHI oraz uzyskanie na tych rynkach rejestracji RHI.

"Umowa przewiduje powołanie przez strony spółki joint venture pod firmą Actavis Bioton GmbH, z siedzibą w Zug w Szwajcarii, w proporcjach kapitałowych i korporacyjnych 50/50, do której wniesione lub udostępnione zostaną wybrane aktywa Biotonu związane z rozwojem i komercjalizacją insulin Biotonu, w szczególności prawa do rejestracji, dystrybucji i sprzedaży oraz wybrane prawa własności intelektualnej" - napisano w raporcie.

d29lvdu

W oparciu o zakładane przez strony wolumeny sprzedaży, wysokość przychodów Actavis z tytułu sprzedaży insulin na wskazanym terytorium powinna wynieść w początkowym okresie siedmiu lat od rozpoczęcia sprzedaży ponad 1,5 mld euro.

"Zgodnie z umową strony będą w równej proporcji (po 50 proc.) dzielić się zyskami ze sprzedaży insulin przez Actavis na terytorium, a także kosztami rejestracji i rozwoju insulin" - podał Bioton.

Bioton będzie odpowiedzialny za produkcję insulin w swoim zakładzie produkcyjnym w Macierzyszu, natomiast Actavis, i spółki z grupy Actavis będą odpowiedzialne za dystrybucję i sprzedaż insulin.

Spółka podała jednocześnie, że Bioton zawarł porozumienie z Actavisem w sprawie sprzedaży insulin na dodatkowych 24 rynkach, w tym w Turcji i w Australii. Z tego tytułu Actavis zapłaci dodatkowe wynagrodzenie w wysokości nieprzekraczającej 1,9 mln euro, w tym 1 mln euro w momencie podpisania ostatecznej umowy związanej z rozszerzeniem terytorium, które planowane jest w nadchodzących tygodniach.

d29lvdu

"Strony zakładają, że sprzedaż przez Actavis RHI na części dodatkowych terytoriów rozpocznie się na przełomie 2012 i 2013 r. Zyski ze sprzedaży insulin na dodatkowych terytoriach będą również dzielone w równych proporcjach (50/50)" - podano w komunikacie.

Grupa Actavis posiada obecnie portfolio ok. 830 leków znajdujących się na rynku i zarejestrowanych w ponad 70 krajach. Ponadto Actavis posiada portfel 315 produktów farmaceutycznych będących w zaawansowanej fazie rozwoju lub rejestracji. Grupa Actavis prowadzi działalność gospodarczą w ponad 40 krajach. (PAP)

morb/ asa/

d29lvdu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29lvdu
d29lvdu