Trwa ładowanie...
d14i4nh

Biuro Inwestycji Kapitałowych chce rozpocząć rozbudowę centrum w Sosnowcu wiosną

Warszawa, 14.12.2015 (ISBnews) - Priorytetem dla Biura Inwestycji Kapitałowych (BIK) jest rozbudowa Centrum Logistycznego w Sosnowcu. Spółka chciałaby rozpocząć prace budowlane na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku, poinformował ISBnews prezes Mirosław Koszany.

Share
d14i4nh

"W Sosnowcu mamy umowę na projektowanie obiektu, dążymy, żeby na przełomie marca/kwietnia uzyskać pozwolenie na budowę i w kwietniu/maju zacząć budowę. Chcielibyśmy, żeby do początku 2017 r. rozbudowa była skończona" - powiedział Koszany w rozmowie z ISBnews.

Drugi projekt, również planowany do częściowego finansowania z prowadzonej przez BIK oferty publicznej - budowa Centrum Logistycznego Kraków III - pozyskał już uzgodnienia dotyczące doprowadzenia mediów i środowiskowe. Pozwolenie na budowę spółka chce uzyskać w 2016 r., a budowę zacząć w kolejnym, wyjaśnił prezes.

Realizacja trzeciego bieżącego projekt spółki - Parku Handlowego w Dzierżoniowie - może się, według prezesa, zacząć w połowie 2016 r.

d14i4nh

"Nie budujemy, żeby wyłącznie sprzedawać. Nasza strategia jest i będzie mieszana. Nie sprzedajemy za wszelką cenę, a wtedy, gdy sprzyja rynek i jest dobry kupiec. W najbliższych latach może dojść do sprzedaży Retail Park Karpacka w Bielsku-Białej i II etapu Centrum Logistycznego Kraków. Centrum logistyczne w Sosnowcu sprzedalibyśmy ewentualnie dopiero po ukończeniu rozbudowy - będzie atrakcyjniejszym aktywem, gdy projekt będzie zamknięty i kompletny" - podkreślił Koszany.

Spółka rozpocznie 25 stycznia ofertę publiczną, w której chce pozyskać 22,5 mln zł na realizację wyżej wymienionych projektów.

"Sytuacja na giełdzie jest trudna. W przypadku pozyskania mniejszego kapitału mamy 'plany awaryjne'. Moglibyśmy np. przyspieszyć sprzedaż któregoś obiektu. W każdym razie absolutnie priorytetowy jest Sosnowiec" - wyjaśnił prezes.

Podsumowując, Koszany powiedział, że w całym 2015 r. wyniki spółki powinny być na podobnym poziomie rok do roku i uważa taki rezultat za "satysfakcjonujący".

d14i4nh

Oferta Biura Inwestycji Kapitałowych, z której spółka chce pozyskać ok. 22,5 mln zł netto, rozpocznie się 25 stycznia 2016 r. od budowy księgi popytu, wynika z prospektu. BIK chce przeznaczyć środki z emisji na realizację dwóch projektów logistycznych i jednego handlowego, na które potrzeba łącznie jeszcze 76,1 mln zł nakładów (pozostała część jest planowana do poniesienia z kredytów). Dotychczas spółka wydała na te projekty 9,13 mln zł.

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. to ogólnopolski deweloper powierzchni komercyjnych, specjalizujący się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Dotychczas w ramach grupy kapitałowej zrealizował inwestycje o łącznej powierzchni ponad 80 tys. m2. Grupa zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. m2. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków). Dotychczas zrealizowane zostały dwa retail parki: jeden w Puławach, a drugi w Bielsku-Białej.
Tomasz Chaberko

(ISBnews)

d14i4nh

Podziel się opinią

Share
d14i4nh
d14i4nh