Trwa ładowanie...
d9simqv

Biuro Inwestycji Strukturyzowanych TFI PZU chce mieć docelowy portfel o wartości do 12,5 mld zł

12.02. Warszawa (PAP) - Biuro Inwestycji Strukturyzowanych, wchodzące w skład TFI PZU chce mieć docelowo, w perspektywie trzech lat, portfel o wartości do 12,5 mld zł -...
Share
d9simqv

12.02. Warszawa (PAP) - Biuro Inwestycji Strukturyzowanych, wchodzące w skład TFI PZU chce mieć docelowo, w perspektywie trzech lat, portfel o wartości do 12,5 mld zł - poinformował członek zarządu PZU Ryszard Trepczyński.

"Docelowo chcemy mieć zróżnicowany portfel o wartości 12,5 mld zł. Tworzyć go będą zarówno instrumenty dłużne w PLN i EUR, jak i akcje. Zakładamy, że możemy dojść do tego poziomu w ciągu trzech lat" - powiedział Trepczyński na środowej konferencji prasowej.

PZU zakłada, że docelowo w portfelu Biura Inwestycji Strukturyzowanych będą papiery dłużne o wartości od 6 do 10 mld zł, a także akcje o wartości od 1 do 2 mld zł.

d9simqv

Na koniec 2013 roku portfel Biura Inwestycji Strukturyzowanych miał wartość 5,9 mld zł. Główne transakcje dłużne i akcyjne biura w zeszłym roku to Polkomtel, Emitel, Grupa Azoty, EMC Instytut Medyczny, Armatura Kraków i Empik Media & Fashion.

Z kolei wartość portfela Biura Sektora Nieruchomości, funkcjonującego również w ramach TFI PZU, wynosiła na koniec 2013 roku około 1 mld zł.

Na koniec 2013 roku łączna wartość aktywów TFI PZU wynosiła 22,22 mld zł, z czego aktywa Grupy PZU stanowiły blisko 18 mld zł. (PAP)

pr/ asa/

d9simqv

Podziel się opinią

Share
d9simqv
d9simqv