Trwa ładowanie...

Błędy w testach na prawo jazdy. Minister: składam zawiadomienie do prokuratury

Po przeprowadzeniu kontroli w Departamencie Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury w sprawie niepoprawnych pytań na prawo jazdy, minister Andrzej Adamczyk skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa - poinformował resort infrastruktury w czwartkowym komunikacie.

Minister Andrzej Adamczyk skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa ws. błędów w pytaniach na egzaminie na prawo jazdy Minister Andrzej Adamczyk skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa ws. błędów w pytaniach na egzaminie na prawo jazdy Źródło: East News, fot: Piotr Kamionka/REPORTER
du5pz92
du5pz92

Jak informuje portal rmf24.pl, jest podejrzenie, że doszło do celowej zamiany odpowiedzi w pytaniach egzaminacyjnych.

"Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zlecił uruchomienie kontroli w Komisji do spraw weryfikacji i rekomendacji pytań egzaminacyjnych oraz w Departamencie Transportu Drogowego MI. Kontrola zakończyła się 27 stycznia 2022 r. W jej wyniku został odwołany przewodniczący oraz jeden z członków Komisji. Wszczęto postępowanie dyscyplinarne" - dodano.

Nowy taryfikator. Policjant: uciec przed "SPEED" jest praktycznie niemożliwe

Jak wskazał resort sprawozdanie pokontrolne wykazało, że zaangażowanie innych instytucji niż wewnętrzne organy kontrolne Ministerstwa Infrastruktury może okazać się niezbędne w celu całkowitego wyjaśnienia sprawy oraz pociągnięcia osób, które doprowadziły do tej sytuacji do odpowiedzialności.

"W związku z powyższym minister infrastruktury Andrzej Adamczyk skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez wskazane w sprawozdaniu pokontrolnym osoby" - podkreślono.
du5pz92

Pytania te przygotowuje Komisja do spraw weryfikacji i rekomendacji pytań egzaminacyjnych, a następnie przekazuje je do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, która zarządza systemem egzaminacyjnym dla wszystkich WORD-ów.

Osiem spośród tych pytań zostało wycofanych z systemu ze względu na zawarty w nich błąd. Wadliwe pytania nie są już stosowane podczas egzaminów.

Jak informowało w środę i Ministerstwo Infrastruktury, w wyniku zaistniałej sytuacji egzaminu teoretycznego na prawo jazdy nie zdało w całym kraju 20 osób. Osoby te będą mogły ponownie przystąpić do egzaminu bez konieczności wnoszenia opłaty.

du5pz92

Jak informuje rmf24.pl, w związku z tą sprawą w resorcie Adamczyka doszło do kolejnych dwóch dymisji. Pracę stracił szef komisji, która ocenia i zatwierdza pytania egzaminacyjne, oraz jeden z jej członków.

Wewnętrzna kontrola w ministerstwie wykazała, że wprowadzenie nieprawidłowych pytań do bazy zadań egzaminacyjnych, to nie był błąd czy niedopatrzenie, ale mogło dojść do celowego działania - ujawnia RMF FM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
du5pz92
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du5pz92