Trwa ładowanie...
d2osgeg

BNP Paribas wypowiedział Energomontażowi-Południe kredyt, argumentuje to zagrożeniem upadłością

15.06. Warszawa (PAP) - BNP Paribas Bank Polska wypowiedział Energomontażowi-Południe wielocelową linię kredytową, domagając się spłaty zadłużenia w wysokości 8,66 mln zł wraz z...

Share
d2osgeg

15.06. Warszawa (PAP) - BNP Paribas Bank Polska wypowiedział Energomontażowi-Południe wielocelową linię kredytową, domagając się spłaty zadłużenia w wysokości 8,66 mln zł wraz z odsetkami. Argumentuje to zagrożeniem upadłością spółki, wynikającym z poręczenia obligacji PBG i wypowiedzeniem umowy kredytowej przez BGŻ - podał Energomontaż Południe w komunikacie.

"W ocenie zarządu spółki wypowiedzenie umowy przez BNP Paribas Bank Polska SA nie wynika z oceny samej spółki, ale spowodowane jest subiektywną oceną ryzyka zewnętrznego. Zarząd podejmuje niezwłoczne działania mające na celu przywrócenie normalnej, wzorowej jak do tej pory współpracy z bankiem" - podała spółka w raporcie.

Chodzi o umowę kredytową z 31 sierpnia 2010 roku.

"Przyczyną wypowiedzenia umowy wskazywaną przez bank jest zagrożenie upadłością kredytobiorcy wynikające z poręczenia obligacji PBG SA oraz z wypowiedzenia umowy kredytowej przez Bank BGŻ SA" - napisano w raporcie.

"Ponadto emitent otrzymał informacje o wypowiedzeniu ze skutkiem natychmiastowym umowy ramowej w sprawie transakcji rynku finansowego z dnia 27 grudnia 2011 roku przez Banki Gospodarki Żywnościowej SA ze spółkami z grupy kapitałowej: PBG SA, Hydrobudowa Polska SA (oraz Hydrobudowa 9 SA), Aprivia SA oraz Energomontaż-Południe SA" - podała spółka w komunikacie. (PAP)

morb/ jtt/

d2osgeg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2osgeg
d2osgeg