Trwa ładowanie...
d3nj3y5

Bogdan Kaczmarek

Najnowsze informacje
2.9
(10 głosów)
Oceń:

Bogdan Kaczmarek to polski przedsiębiorca działający w branży meblarskiej. Od wielu lat pojawia się na liście najbogatszych Polaków, jednak w dalszym ciągu pozostaje postacią nieznaną, dzięki dbałości o zachowanie prywatności.

Życiorys

Bogdan Kaczmarek urodził się w 1957 roku. Wraz z żoną, Elżbietą Kaczmarek, prowadzi rodzinny interes w branży meblarskiej.

Bogdan Kaczmarek z powodzeniem zachowuje anonimowość medialną. Nie udziela wywiadów prasie ani telewizji, niemożliwym jest także znalezienie jego zdjęć w bazach danych.

Majątek

Majątek Bogdana Kaczmarka i jego żony szacowany jest na 3,35 miliarda złotych. Biznesmen posiada udziały w firmie COM40 Sp. z o.o. z siedzibą w Nowych Skalmierzycach, zajmującej się produkcją mebli. Jest także prezesem zarządu Green Property Sp. z o.o., przedsiębiorstwa, którego właścicielem jest wspomniane COM40.

Poza tym Bogdan Kaczmarek jest jedynym akcjonariuszem w firmie L-Correct Sp. z o.o., a także wspólnikiem w agencji nieruchomości INTER D.I.C. Poland Sp. z o.o. oraz przedsiębiorstwie działającym w branży odzieżowej, Big Star Limited Sp. z o.o.

Warto wspomnieć, że firma Bogdana Kaczmarka, COM40, posiada sieć sklepów Comforty oraz fabrykę w Danville, w amerykańskim stanie Virginia. Jednym z głównych odbiorców mebli produkowanych w fabrykach Kaczmarków jest szwedzki koncern IKEA.

Ranking najbogatszych Polaków

W rankingu najbogatszych Polaków Kaczmarkowie pojawiają się od dwóch lat. W 2004 roku Bogdan Kaczmarek w pojedynkę znalazł się na 130. miejscu z majątkiem szacowanym na 65 milionów złotych. W dalszych latach pozycja małżeństwa stawała się coraz silniejsza. W 2016 roku wspięli się na 28. pozycję z 890 milionami złotych, aby w 2017 roku uplasować się na 7. miejscu już jako miliarderzy.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nj3y5
d3nj3y5
d3nj3y5