Trwa ładowanie...
d1jk4j0

Bogdan Klich przybył na rozmowę z premierem

Szef MON Bogdan Klich przyjechał do kancelarii premiera, by rozmawiać z Donaldem
Tuskiem na temat kolejnych propozycji oszczędnościowych w MON.

d1jk4j0
d1jk4j0

We wtorek rząd ma zatwierdzić plan cięć w budżetach resortów. Premier nakazał ministrom znalezienie oszczędności na kwotę 17 miliardów złotych.

Premier, pytany w poniedziałek, czy jeśli Klich nie przedstawi satysfakcjonujących propozycji w sprawie oszczędności, to można się spodziewać jego dymisji, powiedział: "nie rozmawiam z moimi współpracownikami takim językiem twardym; to są wszyscy dojrzali, mądrzy ludzie, rozmawiamy ze sobą bardzo konkretnie, bo chodzi o ważne sprawy dla ludzi".

- Moi ministrowie, także minister Klich wiedzą, że jeśli nie znajdą stosownych oszczędności (...) to trzeba będzie szukać innych sposobów, które będą dotkliwe dla ludzi. Mam wrażenie, że wszyscy mnie bardzo dobrze zrozumieli, a że jest to bardzo trudne, to (...) niektórzy potrzebują trochę więcej czasu - dodał szef rządu.

W sobotę Tusk nakazał Klichowi poprawić plan oszczędnościowy MON. - Musiałem trochę dokręcić imadło. Z MON-em trudno się rozmawia, bo (...) czuł się zawsze finansowym włodarzem w swoim imperium - mówił w sobotę szef rządu.

d1jk4j0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jk4j0