Trwa ładowanie...
d1wf74w

Bogusław Kott zostanie zastąpiony na stanowisku prezesa zarządu Banku Millennium do czerwca '13

10.04. Warszawa (PAP) - Bogusław Kott zostanie zastąpiony na stanowisku prezesa zarządu Banku Millennium do czerwca 2013 roku i został kandydatem do rady nadzorczej banku. Kott...
Share
d1wf74w

10.04. Warszawa (PAP) - Bogusław Kott zostanie zastąpiony na stanowisku prezesa zarządu Banku Millennium do czerwca 2013 roku i został kandydatem do rady nadzorczej banku. Kott ocenia, że pozostanie na stanowisku co najmniej do lipca 2013 roku i w międzyczasie powinien zostać wybrany następca.

"Banco Comercial Portugues poinformował również, że chcąc w pełni wykorzystać unikalną wiedzę i doświadczenie Pana Bogusława Kotta, zamierza zaproponować mu, za jego zgodą, wybór do Rady Nadzorczej Banku Millennium SA z dniem 1 lipca 2013 roku. Do tego dnia Pan Bogusław Kott pozostanie Prezesem Zarządu Banku na czas niezbędny do przygotowania i wdrożenia nowych rozwiązań związanych ze strategicznym zarządzaniem i rozwojem Banku Millennium SA" - poinformował bank w porannym komunikacie.

"Czas najwyższy ograniczyć swoją aktywność zawodową. (...) projekt jest zaplanowany w ścisłej współpracy z inwestorem zagranicznym i mam nadzieję, że będzie przebiegał w sposób płynny" - powiedział na wtorkowej konferencji prasowej prezes banku, Bogusław Kott.

d1wf74w

Zdaniem Kotta nowy prezes może zostać wybrany ze składu obecnego zarządu banku.

"Mój punkt widzenia jest taki, że przede wszystkim powinno się szukać następcy wśród osób pracujących w banku. Nasz zarząd jest stabilny, to zespół ludzi znających bank" - powiedział Kott.

"Pozostanę na stanowisku co najmniej do lipca 2013 roku, w międzyczasie powinniśmy wybrać następcę. Realnie pewnie proces wyboru prezesa potrwa z 12 miesięcy" - dodał.

Kott poinformował też, że w jego ocenie polski rynek bankowy jest atrakcyjny dla inwestorów i główny akcjonariusz banku nie rozważa jego sprzedaży.

d1wf74w

Bank podał w porannym komunikacie, że Banco Comercial Portugues zamierza także zaproponować powołanie Komitetu Strategicznego Rady Nadzorczej i powierzyć Bogusławowi Kottowi jego organizację.

Komitet ten będzie miał za zadanie dokonanie przeglądu i aktualizacji strategii działania banku, jego pozycji konkurencyjnej oraz kluczowych wyzwań, przed którymi Bank stanie w perspektywie średniookresowej.

Bogusław Kott jest od roku 1989 nieprzerwanie prezesem zarządu Banku Millennium.(PAP)

seb/ bas/ jtt/

d1wf74w

Podziel się opinią

Share
d1wf74w
d1wf74w