Trwa ładowanie...
d4jaxt9
d4jaxt9

Boryszew liczy na wysoki zysk netto w br. po dezinwestycjach

Warszawa, 18.11.2015 (ISBnews) - Boryszew może osiągnąć wysoki wynik netto na koniec roku dzięki transakcjom sprzedaży nieruchomości przy ul. Łuckiej w Warszawie i oddziału w Skawinie, poinformował prezes Piotr Szeliga. Zwiększenie przychodów do 6 mld zł w tym roku będzie jednak trudne do osiągnięcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4jaxt9

"Mamy potencjalnie dwie transakcje, które pewnie ten wynik nam domkną, szczególnie sprzedaż Łuckiej. Oczywiście, woleliśmy, żeby ten wynik był czysto operacyjny" - powiedział Szeliga podczas konferencji prasowej.

Dodał, że obie dezinwestycje przyniosą około kilkudziesięciu milionów złotych wyniku.

"Osiągnąć 6 mld zł przychodów po niespełna 4,5 mld zł po trzech kwartałach pewnie będzie ciężko. Mimo, że mieliśmy dobry październik, pewnie nie osiągniemy tego poziomu" - powiedział także prezes.

d4jaxt9

Dodał, że na poziomie wyniku brutto na sprzedaży spółka jest na takim samym poziomie jak rok temu. W tym roku nie ma też żadnych one-offów.

Na wyniki w I-III kw. 2015 r. negatywny wpływ miała sytuacja segmentu automotive. Boryszew nadal liczy na poprawę wyników tego segmentu w kolejnych okresach.

"Kolejny rok, według naszych projekcji, będzie lepszy. Niewątpliwie jesteśmy dzisiaj w jednym z najgorszych momentów, wydaje się, że może być tylko lepiej" - wskazał Szeliga.

Zaznaczył też, że wskaźnik długu netto do EBITDA po transakcji sprzedaży nieruchomości przy Łuckiej powinien wrócić do poziomu nieco powyżej 2x w porównaniu z 3,4x na koniec września.

d4jaxt9

W maju br. prezes Boryszewa wysoko oceniał szanse na poprawę zysku netto w 2015 r., uzależniając go jednak od kursu euro.

W okresie I-III kw. 2015 r. spółka miała 34,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 76,74 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 4 349,6 mln zł w porównaniu z 3 829,61 mln zł rok wcześniej.

W 2014 r. Boryszew odnotował 109,91 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej i zaniechanej przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2014 r. wobec 10,13 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5.058,12 mln zł wobec 4.836,27 mln zł rok wcześniej.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol FŁT czy ZM.

(ISBnews)

d4jaxt9

Podziel się opinią

Share
d4jaxt9
d4jaxt9