Trwa ładowanie...
d2q1gp9

Boryszew liczy na wysoki zysk netto w br. po dezinwestycjach

Warszawa, 18.11.2015 (ISBnews) - Boryszew może osiągnąć wysoki wynik netto na koniec roku dzięki transakcjom sprzedaży nieruchomości przy ul. Łuckiej w Warszawie i oddziału w Skawinie, poinformował prezes Piotr Szeliga. Zwiększenie przychodów do 6 mld zł w tym roku będzie jednak trudne do osiągnięcia.
Share
d2q1gp9

"Mamy potencjalnie dwie transakcje, które pewnie ten wynik nam domkną, szczególnie sprzedaż Łuckiej. Oczywiście, woleliśmy, żeby ten wynik był czysto operacyjny" - powiedział Szeliga podczas konferencji prasowej.

Dodał, że obie dezinwestycje przyniosą około kilkudziesięciu milionów złotych wyniku.

"Osiągnąć 6 mld zł przychodów po niespełna 4,5 mld zł po trzech kwartałach pewnie będzie ciężko. Mimo, że mieliśmy dobry październik, pewnie nie osiągniemy tego poziomu" - powiedział także prezes.

d2q1gp9

Dodał, że na poziomie wyniku brutto na sprzedaży spółka jest na takim samym poziomie jak rok temu. W tym roku nie ma też żadnych one-offów.

Na wyniki w I-III kw. 2015 r. negatywny wpływ miała sytuacja segmentu automotive. Boryszew nadal liczy na poprawę wyników tego segmentu w kolejnych okresach.

"Kolejny rok, według naszych projekcji, będzie lepszy. Niewątpliwie jesteśmy dzisiaj w jednym z najgorszych momentów, wydaje się, że może być tylko lepiej" - wskazał Szeliga.

Zaznaczył też, że wskaźnik długu netto do EBITDA po transakcji sprzedaży nieruchomości przy Łuckiej powinien wrócić do poziomu nieco powyżej 2x w porównaniu z 3,4x na koniec września.

d2q1gp9

W maju br. prezes Boryszewa wysoko oceniał szanse na poprawę zysku netto w 2015 r., uzależniając go jednak od kursu euro.

W okresie I-III kw. 2015 r. spółka miała 34,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 76,74 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 4 349,6 mln zł w porównaniu z 3 829,61 mln zł rok wcześniej.

W 2014 r. Boryszew odnotował 109,91 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej i zaniechanej przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2014 r. wobec 10,13 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5.058,12 mln zł wobec 4.836,27 mln zł rok wcześniej.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol FŁT czy ZM.

(ISBnews)

d2q1gp9

Podziel się opinią

Share
d2q1gp9
d2q1gp9