Trwa ładowanie...
d3bndus
22-03-2016 13:35

Boryszew może sprzedać aktywa nieoperacyjne za 120-130 mln zł w tym roku

Warszawa, 22.03.2016 (ISBnews) - Boryszew spodziewa się sprzedaży aktywów nieoperacyjnych za 120-130 mln zł w tym roku, poinformował prezes Piotr Szeliga.

d3bndus
d3bndus

"Całą skalę aktywów nieoperacyjnych, gdyby podsumować, to około 120, może 130 mln zł. To na 2016 rok, przy założeniu, że Łucka się zmaterializuje. Myślę, że to [Łucka] już bardziej kwestia tygodni niż miesięcy" - powiedział Szeliga podczas konferencji prasowej.

"Łucka to jest sprzedaż spektakularna. Mniej spektakularne, bardziej rozłożone z kwartału na kwartał, to jest m.in Toruń. Tam wciąż mamy ponad 130 ha do zbycia. Sprzedawaliśmy tam za 10 mln zł do 20-kilku mln zł w najlepszych okresach. 'Przytkały' się Szopienice, mieliśmy lepsze okresy w sprzedaży działek po Hucie Szopienice" - dodał.

W listopadzie ub. r. spółka podała, że Eastside-Bis - podmiot pośrednio zależny od Boryszewa - zawarł przedwstępną umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości i własności posadowionych na nieruchomości budynków położonych w Warszawie przy ulicy Łuckiej 7/9 wraz z projektem budowlanym zespołu wielofunkcyjnego. Przedmiotem umowy było zobowiązanie się stron do zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży w terminie do dnia 16 grudnia 2015 roku za kwotę 87,8 mln zł netto.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający ok. 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol FŁT czy ZM.

(ISBnews)

d3bndus
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bndus