Trwa ładowanie...
d2r7nh4
d2r7nh4

Boryszew rozpoczął realizację programu buy-back z ceną 1-30 zł za akcję

Warszawa, 16.10.2014 (ISBnews) - Boryszew przyjął program nabycia akcji własnych z terminem rozpoczęcia w dniu 16 października 2014 r. Cena za akcję może wynieść 1-30 zł, podała spółka.
Share
d2r7nh4

"Zdaniem zarządu Boryszew S.A. obecny poziom wycen rynkowych spółki nie uwzględnia jej perspektyw rozwoju, zaś możliwość wykupu części akcji po cenach z dyskontem w stosunku do realnej wartości, będzie korzystna dla tych akcjonariuszy, którzy nie zamierzają wycofać się z inwestycji w akcje Boryszew S.A." - czytamy w komunikacie.

Celem programu jest nabywanie przez spółkę akcji własnych z przeznaczeniem do dalszej odsprzedaży lub do umorzenia lub na sfinansowanie przejęć w ramach realizacji strategii rozwoju spółki i grupy kapitałowej, podano również.

Wynagrodzenie za jedną akcję ustala się na kwotę nie niższą niż 1 zł i nie wyższą niż 30 zł. Łączna wartość nominalna nabywanych akcji nie przekroczy 20% kapitału zakładowego Boryszewa. Termin trwania skupu akcji własnych wynosić będzie 5 lat licząc od dnia 25 czerwca 2014, poinformowano także.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol FŁT czy ZM.

(ISBnews)

d2r7nh4

Podziel się opinią

Share
d2r7nh4
d2r7nh4