Trwa ładowanie...
dzh906n

Boryszew w '13 prawdopodobnie nie przekroczy poziomu 5 mld zł przychodów

26.07. Warszawa (PAP) - Boryszew w 2013 roku prawdopodobnie nie przekroczy poziomu 5 mld zł przychodów ze sprzedaży - poinformował na konferencji Piotr Szeliga, prezes Boryszewa....

Share
dzh906n

26.07. Warszawa (PAP) - Boryszew w 2013 roku prawdopodobnie nie przekroczy poziomu 5 mld zł przychodów ze sprzedaży - poinformował na konferencji Piotr Szeliga, prezes Boryszewa. Dodał, że spółka w najbliższym czasie nie planuje przeszacowania wartości działki przy ul. Łuckiej w Warszawie.

Prezes Boryszewa zapytany, czy grupa w 2013 roku przekroczy poziom 5 mld zł sprzedaży: "Bardzo byśmy chcieli osiągnąć taki poziom sprzedaży, niemniej w tej chwili wydaje nam się, że przekroczenie tej bariery w tym roku jest niemożliwe".

W 2012 roku przychody grupy Boryszew wyniosły 4.878 mln zł.

dzh906n

W maju przedstawiciele spółki poinformowali, że prowadzą rozmowy z audytorem na temat przeszacowania wartości działki przy ul. Łuckiej.

"Cel, który postawiłem przed grupą, to regularne wypracowywanie stabilnych wyników. Przesłanki co do przeszacowania działki przy Łuckiej są, jednak wiele będzie zależeć od ostatecznego planu zagospodarowania tej części miasta. Nie walczymy o one-offy, a dodatkowo prowadzimy negocjacje, którym ewentualne przeszacowanie mogłoby zaszkodzić. Więc w tej chwili nie planujemy przeprowadzenia takiego procesu" - powiedział Szeliga.

W połowie kwietnia Impexmetal, spółka zależna Boryszewa, otrzymał ostateczne pozwolenie na budowę biurowca i apartamentowca przy ul. Łuckiej w Warszawie. Analitycy szacują wpływ związanego z tym przeszacowania wartości aktywów na wysokie kilkadziesiąt mln zł. (PAP)

kam/ jtt/

dzh906n

Podziel się opinią

Share
dzh906n
dzh906n