Trwa ładowanie...
dlxkqei

BOŚ Bank

Najnowsze informacje
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: Fermina

BOŚ Bank to polski bank komercyjny związany z przedsięwzięciami i działaniami na rzecz ekologii, notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Działalność

Jedną z ważniejszych działalności BOŚ Banku jest ochrona środowiska przez wspomaganie projektów o znaczeniu ekologicznym, na co przez ponad 25 lat istnienia bank przeznaczył ponad 18 mld zł.

Bank Ochrony Środowiska to uniwersalna instytucja bankowa, oferuje konta firmowe, karty biznesowe, lokaty, usługi rozliczeniowe, wsparcie w zarządzaniu, a także specyficzne produkty nastawione na przykład na inwestycje proekologiczne związane z oszczędzaniem energii czy oczyszczaniem ścieków.

W ramach BOŚ Banku działa Dom Maklerski BOŚ, biuro maklerskie z Warszawy, jedna z największych polskich spółek zajmująca się usługami związanymi z obrotem papierami wartościowymi w ramach rynku wtórnego oraz rynku Forex.

Liczba placówek

Na początku 2017 roku BOŚ Bank miał na terenie Polski 76 placówek. Siedziba główna Banku Ochrony Środowiska znajduje się w Warszawie przy ul. Żelaznej 32.

Kierownictwo

W czerwcu 2017 roku pełniącym obowiązki prezesa BOŚ został Bogusław Białowąs, w skład zarządu wchodzą też Dariusz Gryla i Anna Milewska. Radzie nadzorczej BOŚ przewodniczy Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

Giełda

BOŚ Bank jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 roku. Wszedł on w skład indeksów takich jak sWIG80, WIG-banki czy InvestorMS. Wartość rynkowa Banku Ochrony Środowiska pod koniec 2017 roku wyniosła ok. 635 mln zł.

Do głównych akcjonariuszy BOŚ Banku należą Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (52,41 proc.), Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw FIZAN (9,54 porc.) i Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych (6,80 proc.).

dlxkqei

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlxkqei
dlxkqei
dlxkqei
dlxkqei