Trwa ładowanie...
d2bnqqn
29-10-2015 11:03

BOŚ współfinansował 5 tys. inwestycji dot. ochrony środowiska oddanych w 2014 r.

Warszawa, 29.10.2015 (ISBnews) - Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) współfinansował w ub.r. blisko 5 000 oddanych w ub.r. inwestycji wspierających ochronę środowiska, podał bank.

d2bnqqn
d2bnqqn

"W 2014 roku zakończono i przekazano do użytkowania blisko 5 000 inwestycji wspierających ochronę środowiska współfinansowanych przez Bank Ochrony Środowiska - czytamy w 17 edycji Raportu Ekologicznego BOŚ Banku. Dzięki tym inwestycjom powstały znaczące efekty ekologiczne, które polegały na ograniczeniu zanieczyszczeń emitowanych do powietrza, ziemi i wody" - czytamy w komunikacie poświęconym raportowi.

Publikacja raportu zbiegła się w czasie z Międzynarodowymi Targami Ochrony Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Produktów Komunalnych, POL-ECO-SYSTEM 2015 w Poznaniu.

W 2014 roku Bank udzielił niemal 2 mld zł na inwestycje proekologiczne, w tym blisko 3 tysiące kredytów w kwocie 0,7 mld zł dotyczyło przedsięwzięć w zakresie odnawialnych źródeł energii.

"Największe co do wartości inwestycje to farmy wiatrowe, których łączna moc przekroczyła 150 MW. Ilościowo przeważały przedsięwzięcia na zakup i montaż kolektorów słonecznych, co jest wynikiem udziału banku w funkcjonującym od 2010 roku programie dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki działaniom Funduszu i banków zainstalowano kolektory słoneczne o łącznej powierzchni 470 tys. metrów kwadratowych, co odpowiada blisko 66 boiskom do gry w piłkę nożną" - czytamy dalej w komunikacie.

d2bnqqn

Najbardziej dynamicznie w 2014 roku (2,5-krotnie) wzrosła liczba kredytów udzielonych na mikroelektrownie słoneczne. W przeważającej części były to instalacje w przedziale mocy 3-5 kWp, realizowane przy udziale kredytów z dopłatą do kapitału z Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

"Eksperci z Banku Ochrony Środowiska szacują, że w kolejnych latach nastąpi jeszcze szybszy przyrost inwestycji OZE. Natomiast na rozwój rozwiązań prosumenckich, czyli instalacji, które wykorzystują prąd na własny użytek z możliwością odsprzedaży nadwyżek do sieci, będzie miał wpływ uruchomiony w 2015 roku Program Priorytetowy NFOŚiGW" - konkluduje bank.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. Głównym akcjonariuszem BOŚ Banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

(ISBnews)

d2bnqqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bnqqn