Trwa ładowanie...
d2ip1uf

BPH TFI ostrożnie podchodzi do akcji, w '11 WIG zyska 5-10 proc. (opinia)

09.02. Warszawa (PAP) - Zdaniem BPH TFI w 2011 roku na rynku akcji nadal panować będą wzrosty, ale będą one mniejsze niż w roku ubiegłym. Wzrostom przeszkadzać będą zmiany w OFE...

Share
d2ip1uf

09.02. Warszawa (PAP) - Zdaniem BPH TFI w 2011 roku na rynku akcji nadal panować będą wzrosty, ale będą one mniejsze niż w roku ubiegłym. Wzrostom przeszkadzać będą zmiany w OFE oraz podaż akcji ze strony MSP - poinformował Grzegorz Łętocha, dyrektor w BPH TFI.

"Jesteśmy ostrożni jeśli chodzi o rynek akcji. Na rynku jest duża płynność dostarczona przez banki centralne, która zapewnia wzrost gospodarczy w szczególności na rynkach wschodzących. Zyski spółek bardzo mocno wzrosły, a marże są na rekordowych poziomach. Dodatkowo poziom gotówki w spółkach jest bardzo wysoki, więc mogą one rozpoczynać inwestycje lub realizować przejęcia, co dla rynków akcji jest dobrą wiadomością. Rynek akcji znajduje się w trendzie wzrostowym i oczekujemy, że w nim pozostanie" - powiedział na konferencji Łętocha.

"Największym zagrożeniem dla rynków akcji jest obniżenie tempa wzrostu w krajach rozwijających się. Doprowadzić do tego może zbyt gwałtowne podnoszenie stóp procentowych na tych rynkach" - dodał.

Jego zdaniem nastroje inwestorów są zbyt optymistyczne.

d2ip1uf

"Nie można powiedzieć, aby na rynkach akcji było bardzo tanio, ale nie mamy też skrajnego przewartościowania. Nastroje na rynkach akcji stają się nadmiernie optymistyczne w odniesieniu do obecnej sytuacji" - stwierdził.

Zdaniem zarządzającego rynek polskich akcji wzrośnie o 5-10 proc.

"W całym 2011 roku rynek polskich akcji wzrośnie o 5-10 proc. W najbliższym czasie akcje polskich spółek mogą zachowywać się mniej dynamicznie niż spółki z regionu. Wynika to ze zmian w OFE, które są niekorzystne dla rynku akcji oraz planowanej dużej podaży akcji ze strony MSP" - powiedział.

"Dostrzegamy akcje niedowartościowane, głównie wśród mniejszych spółek. Z kolei spółki nieruchomościowe notowane są z dyskontem, które naszym zdaniem jest nieuzasadnione i oczekujemy, że będzie się ono zmniejszać" - dodał. (PAP)

jru/ gor/

d2ip1uf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ip1uf
d2ip1uf