Trwa ładowanie...

Brak dostępu do konta, niedziałające bankomaty. Duże utrudnienia dla klientów banków

Planujesz zapłacić w weekend rachunki? Mogą być z tym kłopoty. W najbliższy weekend wiele banków planuje przeprowadzanie prac serwisowych. Klienci mogą się spodziewać nie tylko wyłączonej bankowości internetowej, ale nawet niedziałających bankomatów.

Brak dostępu do konta, niedziałające bankomaty. Duże utrudnienia dla klientów bankówŹródło: Fotolia, fot: Scanrail
dzp86sd
dzp86sd

Alior Bank - ograniczone funkcjonowanie infolinii
Prace serwisowe potrwają od 24 listopada (piątek) od godz. 23:00 do 25 listopada (sobota) do godz. 08:00. Obsługa za pośrednictwem infolinii banku będzie ograniczona do zastrzegania kart i obsługi informacyjnej.

*Bank Millenium - tylko godzina bez bankowości internetowej i mobilnej *
Kolejny z banków na liście utrudnień - Bank Millenium - zapowiedział, że niedostępna będzie bankowość internetowa i mobilna. Utrudnienia potrwają jednak krótko - od północy z soboty 25 listopada na niedzielę do 1:00. Prace serwisowe ograniczą także możliwość dokonywania płatności internetowych oraz BLIK.

Rewolucja w reklamach banków. Mały druk odchodzi w przeszłość. Sprawdziliśmy, jak to było do tej pory:

Bank Zachodni WBK - przerwa od północy do 14:00
Bank Zachodni WBK również robi sobie przerwę. "W sobotę 25.11.2017r. w godzinach 0.00-14.00 nie będziecie mogli korzystać z bankowości internetowej i mobilnej" - czytamy na stronie internetowej. Bank zastrzega jednak, że karty będą działać. "Także gotówkę będziecie mogli wypłacić – ale w bankomatach innych niż Banku Zachodniego WBK. Możecie też płacić telefonem przy użyciu Android Pay." - informuje klientów WBK.

dzp86sd

Deutsche Bank - przerwa w sobotę od pólnocy do 17:00
Deutsche Bank ostrzega, że "w związku z pracami serwisowymi w dniu 25.11.2017 r. (sobota), w godz. 00:00 do godz. 17:00, systemy db easyNET i db powerNET będą niedostępne, a z usług Teleserwisu będzie można korzystać w ograniczonym zakresie."

"W podanym terminie mogą występować utrudnienia przy realizacji niektórych transakcji za pomocą kart płatniczych. W takich przypadkach prosimy o kontakt z pod numerami telefonu: 801 18 18 18, +48 12 625 80 00 lub +48 500 919 000." - czytamy na stronie.

ING Bank Śląski - w piątek przerwy w module Maker, prace serwisowe w niedzielę od północy
Również klienci ING Banku Śląskiego będą musieli liczyć się z utrudnieniami w nocy z soboty 25 listopada na nadzielę 26 listopada. Od północy do godz. 2:00 wystąpią utrudnienia w działaniu aplikacji mobilnej Moje ING, systemu ING CardsOnLine a także płatności BLIK oraz NFC. Możliwe, że wystąpią także problemy z transakcjami kartami płatniczymi.

*mBank - przerwa w sobotę od 2:00 do 7:30 *
W nocy z 25 na 26 listopada, w godzinach 02:00 - 07:30 również klienci mBanku nie będą mogli zapłacić kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu, a także nie skorzystają z wpłatomatu. Od godz. 1:30 do godz. 8:00 nie będzie można zalogować się do bankowości internetowej mBanku i Orange Finanse. Od godz. 2:00 do godz. 7.30 wyłączona zostanie również aplikacja mobilna. mBank zapowiedział także przerwę w działaniu platformy alutowej i kantora – potrwa od godz. 3:00 do godz. 9.00.

dzp86sd

PKO BP i Inteligo - przerwa w niedzielę do 13:00
PKO Bank Polski i Inteligo również ostrzegają przed utrudnieniami. W niedzielę 26 listopada od godz. 00:00 do godz. 13:00 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych „Płacę z iPKO”. W czasie trwania przerwy działanie aplikacji IKO połączonej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim, zostanie ograniczona do realizacji wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych. "Jednocześnie zachęcamy, aby przed rozpoczęciem powyższych prac, zweryfikować w serwisie internetowym lub telefonicznym iPKO, aplikacji IKO albo w oddziale, posiadany limit indywidualny dla płatności kartą w Internecie. W czasie przerwy nie będzie to możliwe." - informuje PKO BP.

dzp86sd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzp86sd