Trwa ładowanie...

Braki w dokumentacji, II linii metra szybko nie będzie?

Nie ma jeszcze pozwoleń na budowę trzech stacji drugiej linii metra. Wojewoda mazowiecki po sprawdzeniu dokumentacji stwierdził braki i zwrócił się do władz miasta o poprawienie błędów. Dlatego prawdopodobnie nie zostanie dotrzymany termin rozpoczęcia drążenie tunelu metra.

Braki w dokumentacji, II linii metra szybko nie będzie?Źródło: PAP
d1mqpdc

Jak podkreśla rzecznik wojewody mazowieckiego Ivetta Biały, bez poprawienia dokumentacji decyzja o pozwoleniu na budowę nie zostanie wydana. Władze miasta złożyły kilkanaście wniosków o pozwolenie na budowę w tym trzech stacji metra: Świętokrzyska, Rondo ONZ i Dworzec Wileński. - Po sprawdzeniu dokumentacji stwierdzono braki - mówi Ivetta Biały.

- Procedura wydawania pozwolenia może rozpocząć się dopiero po uzupełnieniu dokumentacji. W dokumentacji przekazanej przez inwestora jest wiele niejasności o charakterze biurokratycznym, a nie merytorycznym - dodaje Ivetta Biały.

Braki dotyczą różnych zakresów mówi Biały, dotyczą różnic w numeracji działek, czy braku odpowiednich dokumentów. Jednak Ivetta Bialy przypomina, że mamy inny stan prawny niż kilkanaście lat temu, kiedy było wydawane pozwolenie na budowę pierwszej I linii metra. Jednak jeszcze jesienią ubiegłego roku nie było wiadomo, kto jest uprawniony do wydawania pozwolenia budowy metra, ponieważ kompetencje były rozproszone między wojewodę a prezydenta miasta. Zgodnie z planem, drążenie tunelu drugiej linii metra powinno rozpocząć się w sierpniu.

d1mqpdc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mqpdc