Trwa ładowanie...
dy7oz2m
dy7oz2m

Braster pozyskał 7,6 mln zł brutto z emisji akcji serii H

Warszawa, 17.06.2016 (ISBnews) - Braster zakończył ofertę prywatną akcji, sprzedając 505 734 walorów, poinformowała spółka. Wartość emisji wyniosła 7,6 mln zł brutto, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na sfinalizowanie prac związanych z komercjalizacją urządzenia Braster, podano także.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dy7oz2m

"Spółka zaoferowała 505 734 nowych akcji serii H po cenie emisyjnej ustalonej na poziomie 15 zł w ramach oferty prywatnej skierowanej do wybranych inwestorów" - czytamy w komunikacie.

W trakcie procesu budowania księgi popytu, liczba akcji objętych deklaracjami wyniosła 861 000. Finalnie umowy objęcia akcji serii H zostały zawarte z 8 podmiotami inwestycyjnymi, podano także.
"Prace nad komercjalizacją idą zgodnie z planem. Na jesieni nasze urządzenie trafi do sprzedaży w Polsce. Pozyskany kapitał pozwoli nam pokryć przede wszystkim wyższe od oczekiwanych koszty projektowania i industrializacji urządzenia, oraz związane z decyzją o przyspieszeniu zgłoszenia do FDA niezbędnego do wejścia na rynek amerykański" - powiedział prezes Marcin Halicki, cytowany w komunikacie.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2015 r.

(ISBnews)

dy7oz2m

Podziel się opinią

Share

dy7oz2m

dy7oz2m