Trwa ładowanie...
d281fcs

BRE Bank zaksięguje w IV kw. 90 mln zł dywidendy z PZU (opis)

04.11. Warszawa (PAP) - BRE Bank liczy,że w IV kwartale 2009 roku zaksięguje ponad 90 mln zł dywidendy z PZU. Bank spodziewa się sezowno większych kosztów w ostatnim kwartale roku...

Share
d281fcs

04.11. Warszawa (PAP) - BRE Bank liczy,że w IV kwartale 2009 roku zaksięguje ponad 90 mln zł dywidendy z PZU. Bank spodziewa się sezowno większych kosztów w ostatnim kwartale roku - poinformował Mariusz Grendowicz, prezes banku.

"W IV kwartale zaksięgujemy dywidendę z PZU, kwotę ponad 90 mln zł. Tradycyjnie w IV kwartale mamy wyższy poziom kosztów, które związane są głównie z kampaniami marketingowymi. W tym IV kwartale będziemy mieli do czynienia z takim sezonowym wzrostem kosztów - powiedział na środowej konferencji Mariusz Grendowicz, prezes banku.

Bank podał, że problem rezerw związanych z opcjami walutowymi skończył się i nie spodziewa się powrotu do skali odpisów z tego tytułu notowanych w ostatnich kwartałach.

"Istotnie obniżył nam się wpływ opcji na wynik banku. W III kwartale wpływ netto wyniósł plus 7 mln zł. Jeśli w przyszłości pojawią się rezerwy to będą one niewielkie i niezauważalne w wynikach banku" - powiedział Grendowicz.

d281fcs

Prezes poinformował, że cały czas dość istotnie są za to rezerwy związane z kredytami gotówkowymi.

"Nadal mamy wysokie rezerwy na kredyty gotówkowe dla zewnętrznych klientów mBanku. W pewnym momencie te rezerwy zmaleją dość istotnie" - powiedział Grendowicz.

Bank podał w środę, że wzrost rezerw na kredyty korporacyjne dotyczy nielicznych przedsiębiorstw średniej wielkości.

"Nie widzimy istotnego psucia się jakości portfela kredytowego, natomiast niewiadomą są nieprzywidywane rezerwy, które mogłyby się pojawić w przypadku pojedynczych klientów" - powiedział Grendowicz. (PAP)

seb/ pel/ jtt/

d281fcs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d281fcs
d281fcs