Trwa ładowanie...
d3sbjv2

BRE szacuje, że ok. 30 proc. kredytów hipotecznych będzie udzielał BRE Bank Hipoteczny

07.10. Warszawa (PAP) - Część kredytów hipotecznych oferowanych klientom detalicznym BRE Banku udzielanych będzie przez BRE Bank Hipoteczny i bank szacuje, że będą one stanowiły...

Share
d3sbjv2

07.10. Warszawa (PAP) - Część kredytów hipotecznych oferowanych klientom detalicznym BRE Banku udzielanych będzie przez BRE Bank Hipoteczny i bank szacuje, że będą one stanowiły około 30 proc. całej sprzedaży - poinformował bank w poniedziałkowym komunikacie.

Bank podał, że od 23 września, część kredytów hipotecznych udzielanych będzie przez BRE Bank Hipoteczny, a środki na ten cel bank pozyska z emisji listów zastawnych.

"Do końca roku planowane jest też wyemitowanie pierwszych listów zastawnych, w których zabezpieczeniem będą wierzytelności banku z tytułu kredytów udzielonych klientom indywidualnym" - napisano w komunikacie.

Do tej pory BRE Bank Hipoteczny zajmował się finansowaniem nieruchomości komercyjnych.

d3sbjv2

Wartość wprowadzonych przez bank papierów dłużnych, znajdujących się w obrocie, wynosi obecnie blisko 2,5 mld zł, co daje mu około 70 proc. udziału w rynku.

BRE Bank Hipoteczny udzielać będzie wsparcia w zakresie złotowych kredytów hipotecznych, a kredyt będzie oferowany na tych samych warunkach jak w detalu BRE. Klienci będą podpisywać umowę kredytową z BRE Bankiem Hipotecznym, który pożyczy pieniądze, a mBank i MultiBank będą pośredniczyć w tym procesie. (PAP)

seb/ ana/

d3sbjv2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sbjv2
d3sbjv2