Trwa ładowanie...

Brytyjczycy dbają o bezpieczeństwo polskich budowlańców

Health and Safety Executive uruchomił kampanię informacyjną skierowaną do polskich pracowników budowlanych. Celem akcji, która swym zasięgiem obejmuje Londyn, jest poprawa ich bezpieczeństwa w miejscu pracy – informuje Emito.net.

Share
Brytyjczycy dbają o bezpieczeństwo polskich budowlańców
Źródło: Jupiterimages
d12kyt9

W ramach kampanii wyprodukowano 30 000 kieszonkowych ulotek z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa, które będą rozprowadzane wśród polskiej społeczności. Dostęp do informacji ma ułatwić również polskojęzyczna infolinia telefoniczna (0207 556 22 39), strona internetowawww.hse.gov.uk/construction/polski/ oraz adres e-mail, informacja@hse.gsi.gov.uk, pod który można przesyłać skargi i zapytania.

Działania HSE są odpowiedzią na wyniki badań, które pokazały, że pracownicy migracyjni, w tym także Polacy, są grupą najbardziej narażoną na niebezpieczeństwa w miejscu pracy. Z jednej strony dlatego, że nie mają wiedzy na temat przepisów BHP w Wielkiej Brytanii, z drugiej – ponieważ, ich pracowitość i ugodowość mogą skłaniać pracodawców do omijania przepisów.

d12kyt9

- Przyjeżdżając z obcego kraju, ludzie bywają narażeni na różne formy wyzysku i nieszczęśliwe wypadki, o które nie trudno w zupełnie nowych warunkach, biorąc też pod uwagę barierę językową. Dlatego tak ważne jest dotarcie do nich z informacjami o ich prawach i obowiązkach – nie tylko w trosce o nich samych i współpracowników. Także w trosce o szerszą grupę społeczeństwa - mówi Bartek Zdrowowicz, biorący udział w akcji przedstawiciel polskiej społeczności.

Na dzień dzisiejszy kampania obejmuje tylko Polaków pracujących w Londynie. Niewykluczone, że w przyszłym roku HSE podejmie działania na większą skalę.

d12kyt9

Podziel się opinią

Share
d12kyt9
d12kyt9