Trwa ładowanie...
da00c12

Budimex gotowy przejąć PNI, czeka na ruch sprzedającego

26.10. Warszawa (PAP) - Budimex jest obecnie gotowy do zapłacenia ceny i przejęcia Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury (PNI) od PKP, czeka jednak na spełnienie zapisanych w...

Share
da00c12

26.10. Warszawa (PAP) - Budimex jest obecnie gotowy do zapłacenia ceny i przejęcia Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury (PNI) od PKP, czeka jednak na spełnienie zapisanych w umowie warunków - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes Budimeksu Dariusz Blocher.

"Ostateczny obraz PNI po przeprowadzeniu due-diligence jest nieznacznie gorszy niż wcześniej sądziliśmy, ale do zaakceptowania. My jesteśmy gotowi przejąć PNI i zapłacić umówioną cenę, ale teraz ruch jest po stronie PKP" - powiedział Blocher.

Nie ujawnił jednak, jakie warunki po stronie sprzedającego nie zostały jeszcze spełnione.

da00c12

Budimex na początku sierpnia podpisał z PKP SA wstępną umowę kupna spółki PNI za 225 mln zł.

Budowlana spółka uzyskała już wszystkie zgody niezbędne do przejęcia PNI.

W połowie października Budimex podpisał z PKP aneks do umowy nabycia PNI, na mocy którego wydłużono termin na przeprowadzenie due diligence o 21 dni, tj. do dnia 7 listopada br. w celu umożliwienia dokończenia badania spółki i wydłużono czas na sfinalizowanie transakcji zakupu PNI do dnia 21 grudnia bieżącego roku.(PAP)

gsu/ osz/

da00c12

Podziel się opinią

Share
da00c12
da00c12