Trwa ładowanie...
d1r5b00

Budimex liczy, że do 5 sierpnia osiągnie porozumienie w sprawie kupna PNI

27.07. Warszawa (PAP) - Budimex liczy, że pomimo pewnych problemów technicznych, do 5 sierpnia osiągnie porozumienie w sprawie kupna PNI - poinformował na środowej konferencji...

Share
d1r5b00

27.07. Warszawa (PAP) - Budimex liczy, że pomimo pewnych problemów technicznych, do 5 sierpnia osiągnie porozumienie w sprawie kupna PNI - poinformował na środowej konferencji prasowej prezes Budimeksu Dariusz Blocher.

"W przypadku PNI mamy kilka problemów technicznych. Może uda nam się do 5 sierpnia dojść do porozumienia. Cena jest ustalona. Koszt transakcji będzie dużo niższy niż 500 mln zł" - powiedział Blocher.

Budimex chce kupić udziały PNI od PKP. W pierwszej połowie lipca Budimex wynegocjował porozumienie ze związkami zawodowymi PNI i parafował z nimi umowę.

PNI zajmuje się modernizacją, projektowaniem oraz budową dróg szynowych i kołowych, obiektów inżynieryjnych, budynków i budowli oraz kompleksową naprawą i utrzymaniem infrastruktury kolejowej.

Według wcześniejszych informacji prasowych PNI w roku obrotowym 2009/10 miało 9,1 mln zł zysku netto i 541 mln zł przychodów. (PAP)

jow/ pr/ asa/

d1r5b00

Podziel się opinią

Share
d1r5b00
d1r5b00