Trwa ładowanie...
d2s1jc3

Budimex może mieć w 2011 r. trochę niższy zysk niż w 2010 r.

02.12. Warszawa (PAP) - Budimex jest zadowolony z wyników wypracowanych w październiku i listopadzie przez część budowlaną, która zwiększa sprzedaż i rentowność. W związku z niższą...

Share
d2s1jc3

02.12. Warszawa (PAP) - Budimex jest zadowolony z wyników wypracowanych w październiku i listopadzie przez część budowlaną, która zwiększa sprzedaż i rentowność. W związku z niższą sprzedażą mieszkań przez Budimex Nieruchomości całoroczny zysk budowlanej grupy może okazać się w tym roku trochę niższy niż w 2010 r. - poinformował Dariusz Blocher, prezes Budimeksu.

"Mieliśmy dobry październik i listopad. Część budowlana radzi sobie bardzo dobrze i ma lepsze osiągnięcia jeśli chodzi o rentowność i przychody. Tak jak wcześniej sygnalizowałem gorzej radzi sobie Budimex Nieruchomości i głównie z tego powodu spodziewam się, że tegoroczny zysk może być trochę gorszy niż w ubiegłym roku" - powiedział dziennikarzom Blocher.

Prezes poinformował, że przejęta niedawno spółka PNI nie będzie miała istotnego wpływu na wyniki w ostatnich miesiącach roku.

"Jeśli chodzi o wpływ konsolidacji PNI na nasze rezultaty to będą one widoczne tylko na poziomie przychodów. Nie będziemy konsolidować rezultatów tej spółki na poziomie operacyjny, czy netto" - powiedział.

Dodał, że portfel zamówień PNI wynosi obecnie około 1,3 mld zł i nie spodziewa się w przyszłym roku dodatniej rentowności na poziomie netto w tej firmie, ale rentowność operacyjna może być neutralna lub lekko dodatnia.(PAP)

gsu/ jow/ ana/

d2s1jc3

Podziel się opinią

Share
d2s1jc3
d2s1jc3