Trwa ładowanie...
d3nuv61

Budimex podpisał warunkową umowę kupna PNI za 225 mln zł (opis)

04.08. Warszawa (PAP) - Budimex podpisał z PKP SA warunkową umowę kupna Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury (PNI), zajmującego się budową dróg szynowych i drogowych, a wartość...

Share
d3nuv61

04.08. Warszawa (PAP) - Budimex podpisał z PKP SA warunkową umowę kupna Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury (PNI), zajmującego się budową dróg szynowych i drogowych, a wartość tej transakcji sięgnie 225 mln zł - poinformował Budimex w komunikacie.

Kupione przez Budimex udziały stanowią 100 proc. kapitału zakładowego PNI.

Nominalna wartość nabywanych udziałów wynosi 178,9 mln zł.

d3nuv61

Budimex kupi PNI za gotówkę. Pieniądze na ten cel pochodzić będą ze środków własnych.

"Umowa ma charakter warunkowy. Obowiązuje od dnia jej podpisania, jednakże własność nabywanych udziałów przejdzie na Budimex po uzyskaniu wymaganych prawem zgód - Ministra Infrastruktury na rozporządzanie przez PKP SA udziałami PNI, Prezesa UOKiK na koncentrację oraz wyrażenia zgody na transakcję przez Radę Nadzorczą PKP i Zgromadzenie Wspólników PNI Sp. z o.o. Jeżeli warunki nie ziszczą się do 31 października 2011 r. umowa ulegnie rozwiązaniu, chyba że strony zdecydują inaczej" - napisano w komunikacie Budimeksu.

Załącznikiem do umowy, który wchodzi w życie w dniu przejścia własności udziałów, jest pakiet gwarancji pracowniczych dla pracowników PNI, jaki Budimex podpisał ze związkami zawodowymi działającymi w nabywanej spółce.

PNI zajmuje się modernizacją, projektowaniem oraz budową dróg szynowych i kołowych, obiektów inżynieryjnych, budynków i budowli oraz kompleksową naprawą i utrzymaniem infrastruktury kolejowej. Budimex SA nie planuje zmian w przedmiocie działalności nabywanej spółki.

Według wcześniejszych informacji prasowych PNI w roku obrotowym 2009/10 miało 9,1 mln zł zysku netto i 541 mln zł przychodów. (PAP)

mto/ pr/ asa/

d3nuv61

Podziel się opinią

Share
d3nuv61
d3nuv61