Trwa ładowanie...
andrzej adamczyk

Budowa dróg w Polsce. Dokończą obwodnicę Skawiny

W 2018 r. zostanie dokończona obwodnica Skawiny koło Krakowa oraz częściowo przebudowany będzie istniejący już odcinek - zapowiedział w poniedziałek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Share
Budowa dróg w Polsce. Dokończą obwodnicę Skawiny
Źródło: PAP
d2g4cps

- Obwodnica Skawiny to jeden z symboli inwestycji Małopolski, o które przez lata zabiegano, a z różnych przyczyn nie mogły być realizowane lub były tylko realizowane etapami. Dopiero zakończona inwestycja daje efekt gospodarczy, dla którego jest przewidziana - powiedział minister w Skawinie.

Adamczyk podkreślił, że z punktu widzenia finansowego nie jest to wielkie przedsięwzięcie, ale to "wielka sprawa dla Skawiny" oraz dla tych wszystkich, którzy z Krakowa przez to miasto jadą do Oświęcimia.

d2g4cps

Nowy odcinek obwodnicy Skawiny będzie miał ok. 2,2 km długości. Zacznie się od ronda z ulicą Energetyków i skończy na skrzyżowaniu z ulicą Piłsudskiego (obecna droga krajowa nr 44).

Część istniejącej już drogi - ok. kilometrowy odcinek - zostanie dostosowany do standardów drogi krajowej. Ma zostać też przebudowane skrzyżowanie obwodnicy z drogą prowadzącą z centrum Skawiny do Krakowa - na rondo trójwlotowe. Jego oddanie planowane jest na maj 2018 r.

Minister Adamczyk przypomniał, że na wszystkie przedsięwzięcia przewidziano ponad 60 mln zł. Za realizację zadania będzie odpowiadać Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Po dokończeniu budowy całej obwodnicy droga krajowa 44 będzie przebiegać tą trasą, a nie - jak dotychczas - przez centrum Skawiny.

d2g4cps

Podziel się opinią

Share
d2g4cps
d2g4cps