Trwa ładowanie...
d2i2hi3

Budżet obywatelski. We Wrocławiu komuś marzą się palmy

"Palmy na Legnickiej" to jeden z projektów, który pojawił się w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzasadnienie? Rosnące temperatury i brak cienia. "Przejście z rynku na zachód Wrocławia jest jak przejście przez pustynię".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Palmy we Wrocławiu? To pomysł jednego z mieszkańców
Palmy we Wrocławiu? To pomysł jednego z mieszkańców (wykop.pl/Reepo)
d2i2hi3

"Tak jak zapowiadałem - zgłosiłem Palmy na Legnickiej do Wrocławski Budżet Obywatelski 2020. Dostałem numer 13, także liczę na szczęście, że nie odrzucą tak szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najpierw jakieś żyri będzie patrzeć, a we wrześniu głosowanie" - napisał Reepo, użytkownik Wykopu, który zgłosił projekt do WBO (zachowana pisownia oryginalna).

Czytaj także: Rozpalona koza w mongolskim namiocie. Interwencja straży miejskiej

W samym zgłoszeniu, już całkiem na serio, napisał, że "ulica Legnicka słynie z wysokich temperatur w trakcie lata. Brak zacienienia powoduje liczne problemy osób, które chcą pieszo przemieszczać się pomiędzy Rynkiem a Popowicami". Jak dodał pomysłodawca projektu, jego planem jest posadzenie palm lub jakichkolwiek innych drzew, jak się nie uda z palmami.

d2i2hi3

"Latem temperatury wzdłuż tej ulicy są nie do zaakceptowania. Przejście z rynku w stronę zachodu Wrocławia jest wyzwaniem, jak przejście przez pustynię" - dodaje w opisie projektu jego pomysłodawca.

Obejrzyj: Budżet na 2020 r. "Jesteśmy przygotowani na spowolnienie"

"Dobre pomysły zmieniają Wrocław! Odmieniajcie podwórka, osiedla, swoje miasto. Macie czas do 11 lutego" - tak przedstawiciele wrocławskiego magistratu zachęcają mieszkańców do składania wniosków.

d2i2hi3

Każdy mieszkaniec Wrocławia może zgłosić dowolną liczbę projektów. Nie jest potrzebne zameldowanie we Wrocławiu. Mieszkaniec, który złożył projekt do WBO, jest jego liderem. Lider składa projekt na formularzu (papierowo lub elektronicznie), ten jest dostępny na stronie: wroclaw.pl/wbo.

Czytaj też: Sąsiedzka wojenka w Kielcach. Miało być miejsce do grillowania, jest kółko modlitewne

Do projektu musi być dołączony skan listy podpisów przynajmniej dwóch mieszkańców popierających projekt, wśród nich może być również podpis lidera.

Wartość projektów WBO 2020 to 25 mln złotych, z czego 16 mln zł zostanie przeznaczone na realizację projektów ponadosiedlowych, zaś 9 mln zł - osiedlowych. O tym, czy projekt jest osiedlowy czy ponadosiedlowy decyduje lider, określając zasięg jego oddziaływania i wartość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i2hi3

Podziel się opinią

Share
d2i2hi3
d2i2hi3