Trwa ładowanie...
d1ijhc0

Budżet zaoszczędzi 1,4 mld zł na likwidacji ulgi akcyzowej od biokomponentów - "DGP"

28.09. Warszawa (PAP) - Budżet zaoszczędzi 1,4 mld zł na likwidacji ulgi akcyzowej od biokomponentów dodawanych do paliw - informuje "Dziennik Gazeta Polska". Według dyrektora...

Share
d1ijhc0

28.09. Warszawa (PAP) - Budżet zaoszczędzi 1,4 mld zł na likwidacji ulgi akcyzowej od biokomponentów dodawanych do paliw - informuje "Dziennik Gazeta Polska". Według dyrektora generalnego Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego spowoduje to wzrost cen o średnio o 5-7 groszy na litrze paliwa.

Gazeta informuje, że rząd we wtorek zajmie się tzw. pakietem ustaw okłobudżetowych, wśród których znajduje się plan zniesienia ulgi w podatku akcyzowym od biokomponentów, obowiązkowo dodawane przez firmy naftowe do paliw.

"Rząd liczy, że w ten sposób zaoszczędzi 1,4 mld zł" - napisano w komentarzu w "GDP".

Według ekspertów spowoduje to wzrost cen o średnio o 5-7 groszy na litrze paliwa.

"Praktycznie wszystkie sprzedawane na polskim rynku paliwa zawierają 5 proc. biokomponentów. Likwidacja ulgi odbije się więc znacząco na kosztach tankowania" - powiedział Leszek Wieciech, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego w rozmowie z "Dziennikiem Gazeta Polska". (PAP)

mak/ nik/ osz/

d1ijhc0

Podziel się opinią

Share
d1ijhc0
d1ijhc0