Trwa ładowanie...
d31tna0

Bułgarski minister finansów likwiduje agencje rządowe

Bułgarski wicepremier i minister finansów Simeon Diankow zapowiedział likwidację wszystkich agencji rządowych i przekształcenie ich w dyrekcje, które będą częścią oddzielnych ministerstw.

d31tna0
d31tna0

Krok ten ma na celu z jednej strony zaoszczędzenie środków budżetowych, a z drugiej - decentralizację świadczonych przez te struktury usług administracyjnych. Ważne jest też, że po podporządkowaniu tych struktur konkretnym ministerstwom będzie jasne, kto ponosi odpowiedzialność za ich pracę - podkreślił.

"Obecnie w Bułgarii działa 10-20 agencji, wszystkie są skupione w Sofii. Zamkniemy je i przeniesiemy część struktur na prowincję. Tam urzędnicy, zamiast siedzieć przy biurkach i tracić czas na puste gawędy, będą świadczyć usługi dla ludności" - powiedział.

Wicepremier podkreślił, że decyzja została uzgodniona z premierem Bojko Borysowem.

Dwie agencje rządowe zostały już przeobrażone w ramach reform strukturalnych towarzyszących powstaniu nowego centroprawicowego gabinetu Borysowa 27 lipca tego roku. Agencja ds. Turystyki stała się częścią Ministerstwa Gospodarki i Energetyki, a Agencję ds. Młodzieży i Sportu przekształcono w ministerstwo.

Największe agencje rządowe zajmują się Bułgarami za granicą, prawami dzieci, lasami, energią atomową, uprawą winogron i in.

Ewgenia Manołowa

d31tna0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31tna0