Trwa ładowanie...
dfxk2on

Były zarząd PKP SA 'zaskoczony i oburzony' brakiem absolutorium

Warszawa, 30.06.2016 (ISBnews) - Decyzję walnego zgromadzenia PKP S.A. o nieudzieleniu absolutorium byłym członkom zarządu spółki określili oni jako podyktowaną "wyłącznie pobudkami politycznymi, a nie analizą merytoryczną". W oświadczeniu przesłanym ISBnews byli członkowie zarządu PKP S.A. Jakub Karnowski, Piotr Ciżkowicz, Jarosław Bator napisali, że są "zaskoczeni i oburzeni" decyzją ZWZ o nieudzieleniu absolutorium.

Share
dfxk2on

"Zarówno wyniki finansowe PKP S.A., jak i kondycja w jakiej pozostawiliśmy spółki z Grupy PKP jednoznacznie wskazują, że głosowanie przeciw absolutorium zostało podyktowane wyłącznie pobudkami politycznymi, a nie analizą merytoryczną" - czytamy w oświadczeniu.

"Nasze zdziwienie budzi przede wszystkim fakt, iż wszystkie cele, jakie przed PKP SA postawił właściciel (tj. minister infrastruktury i rozwoju), w ostatnich czterech latach zostały spełnione. Teraz, bez żadnego uzasadnienia, ten sam właściciel nie udziela nam absolutorium za wywiązanie się przez nas z wyznaczonych obowiązków" - czytamy także.

Według nich, efekty ich prawie czteroletniej pracy "bronią się same".

dfxk2on

"To przede wszystkim pierwszy od lat powrót pasażerów na kolej, poziom z satysfakcji usług świadczonych przez PKP na poziomie 64% na koniec 2015r., 30 mld zł wydanych na inwestycje w infrastrukturę, tabor i dworce, podwyższenie prędkości na blisko 5 tys km linii kolejowych i efektywne wykorzystanie funduszy UE. Zadłużenie PKP S.A. zostało zredukowane o blisko 90%, osiągnięto kilkudziesięciomilionowe oszczędności z tytułu grupowych zakupów oraz dzięki audytowi, który pozwolił na wykrycie i eliminowanie nieprawidłowości, występujących wcześniej w spółkach PKP. Budując wartość Grupy, powołano sprawnie działająca spółkę deweloperską Xcity Investment, która ma szansę zarządzać projektami wartymi blisko 9 mld zł" - napisali w oświadczeniu.

Byli członkowie zarządu PKP S.A. zapowiedzieli również działania prawne zmierzające do ochrony dobrego imienia.

Polskie Koleje Państwowe SA miały 222,9 mln zł zysku netto w 2015 r.,

Jedynym akcjonariuszem spółki PKP S.A. jest Skarb Państwa, reprezentowany przez ministra właściwego ds. transportu. Oznacza to, iż jest on jednocześnie walnym zgromadzeniem spółki.

(ISBnews)

dfxk2on

Podziel się opinią

Share
dfxk2on
dfxk2on