Trwa ładowanie...
d3yl32i
27-01-2016 12:54

BZ WBK chce utrzymać marżę odsetkową na poziomie 3,5-3,6% w br.

Warszawa, 27.01.2016 (ISBnews) - Bank Zachodni WBK chce utrzymać marżę odsetkową na poziomie ok. 3,5% w tym roku. Ewentualne podwyżki cen usług i produktów bankowych będą podyktowane dynamiką rynku i konkurencją, poinformował pełniący obowiązki prezesa BZ WBK Gerry Byrne.

d3yl32i
d3yl32i

"Nasze tempo wzrostu przyspieszało w każdym kwartale. Wyniki za IV kw. są bardzo dobre, jeśli chodzi o marżę, co wynika ze wzrostu aktywności naszych klientów. Oczekujemy, że marża odsetkowa netto będzie się kształtować na poziomie 3,5-3,6% w bieżącym roku" - powiedział Byrne podczas konferencji prasowej.

Marża odsetkowa netto wyniosła 3,62% w IV kw. 2015 r. wobec 3,57% kwartał wcześniej. Wzrost marży to efekt struktury portfela kredytowego oraz niższe koszty finansowania.

Byrne poinformował, że nie należy spodziewać się w ciągu 1-2 miesięcy podwyżek cen produktów i usług, oferowanych przez BZ WBK.

"Mamy bardzo bogatą taryfę opłat i prowizji. Dynamika tych prowizji kształtuje się zgodnie z tym, co się dzieje na rynku. W miarę transformacji i przechodzenia na działalność cyfrową klienci mogą efektywniej kupować produkty. Pewne prowizje z samej natury będą spadać, a te, które generują wyższe koszty zawsze będą poddawane przeglądom" - powiedział p.o. prezesa.

"Nie będzie znaczących podwyżek w ciągu miesiąca, czy dwóch, one będą dyktowane dynamiką rynku, presją konkurencyjną." - podkreślił.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.
(ISBnews)

d3yl32i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yl32i